Slovenské kamiony stále blokují D2, u hraničního přechodu trčí kolony

Kolona kamionů na dálnici D2

Na dálnici D2 u hranic se Slovenskem se stále tvoří několikakilometrové kolony kamionů. Pokračuje totiž protest slovenských autodopravců, mezi jejichž požadavky patří snížení spotřební daně z pohonných hmot. Osobní vozy projedou bez většího zdržení, informovala policie.

Dlouhá fronta nákladních aut se před hraničním přechodem Břeclav/Kúty začala tvořit v úterý večer, kdy slovenští dopravci zablokovali vjezd na dálnici z odstaveného parkoviště, kam musí vozidla zajíždět kvůli pandemickým opatřením.

Nákladní auta blokují odstavný i pravý jízdní pruh dálnice. “Situace trvá celou noc. Na dálnici D2 nárazově vznikají kolony, ta aktuální má přes čtyři kilometry,” uvedla Policie ČR dnes ráno. Policisté radí před hraničním přechodem sjet z dálnice a využít přechodu Hodonín-Holíč.

Chceme levnější benzín

Protestující dopravci chtějí docílit mimo jiné snížení spotřební daně z pohonných hmot na Slovensku. Pokud vláda nepozve dopravce během dneška k jednacímu stolu, mají v plánu dopravci zablokovat hlavní hraniční přechody do Polska i Maďarska. Novinářům to v úterý večer na hranicích sdělil předseda slovenské Unie autodopravců Stanislav Skala.

Slovensko na rozdíl od Maďarska či Polska nepřistoupilo k opatřením, která by počítala například se zlevněním pohonných hmot. Mezi požadavky protestujících se také objevilo snížení sazeb mýtného a úlevy na silniční dani.

Právě kvůli levnějšímu benzínu či naftě začalo mnoho lidí ze Slovenska už dříve jezdit na čerpací stanice do Polska. Podobnou strategii zvolili lidé v České republice, zejména na moravskoslezském pomezí.

Autor: pjk, zdroj: Policie ČR, foto: Unia autodopravcov Slovenska

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*