Souboj dvou aspirantů na postup ozdobí 9. kolo druhé fotbalové ligy

Magnetem 9. kola Fortuna národní ligy bude moravské derby dvou loňských neúspěšných účastníků baráže o první ligu. V pátek 20. září od 18:00 hodin se v Jihlavě střetnou dva aspiranti na postup FC Vysočina a Zbrojovka Brno.

Zatímco Zbrojovka Brno měla při vstupu do nové sezony jediný cíl a to jednoznačný přímý postup z prvního místa, Vysočina Jihlava tak sebevědomá nebyla a toužila hrát hlavně dobrý fotbal v horní polovině tabulky. Situace po 8 odehraných kolech však hovoří spíše pro skromnějšího z nadcházejících soupeřů. Brno se trápí ve středu tabulky, zatímco Jihlava je na dohled první pozici.

Zbrojovka v posledních týdnech musela na situaci reagovat, což vyústilo výrazným doplněním kádru. Do Brna tak v období kolem reprezentační pauzy dorazily tři výrazné posily – stoper Šmíd z Bohemians 1905, střelec Pázler z Liberce a též brněnský odchovanec a exreprezentační středový záložník Vaněk z ruské Ufy. V posíleném složení „Flinta“ zvládla náročné brněnské derby proti Líšni v uplynulém kole.

Současný tabulkový rozdíl mezi Jihlavou a Brnem činí pouhé tři body. Historická bilance vzájemných soubojů hovoří jednoznačně pro Jihlavu, která v dosavadních devíti domácích duelech zvítězila hned šestkrát. Nutno však připomenout, že poslední dvě ligová představení Zbrojovky na Vysočině skončila vítězstvím hostujícího celku. Navíc Kučerův tým Brnu podlehl i v obou přípravných cyklech. Poslední jihlavská výhra nad Brnem se zrodila v úvodním kole loňského ligového ročníku, kdy Vysočina vyplenila stadión na Králově Poli v poměru 1:3.

Vzájemná bilance vyznívá pro Jihlavu: 18 utkání  9 – 4 – 5  25:22

Ambice Zbrojovky jsou podtrženy tradicí, velikostí moravské metropole, finanční silou klubu a samozřejmě též kvalitou kádru. Také v Jihlavě bude jistě spoléhat na tvůrčí schopnosti nové akvizice Ondřeje Vaňka a v útoku na urostlé střelce Pázlera případně Mageru.

Vysočina Jihlava může zase těžit ze střelecké formy Stanislava Klobásy. Pětadvacetiletý odchovanec Mladé Boleslavi má na svém kontě po 8 kolech 8 branek a vyhřívá se s přehledem na čele tabulky střelců druhé ligy.

Jako trenér Jihlavy mám s Brnem špatnou bilanci, což se v pátek budeme snažit zlomit. A samozřejmě navázat na dosavadní stoprocentní domácí bilanci v aktuální sezóně. Čeká nás velice náročný duel proti kvalitnímu protivníkovi, který neskrývá jednoznačné postupové ambice. Musíme se na něj výborně připravit a podat daleko lepší výkon, než proti Chrudimi. Věřím, že nám k tomu pomohou naši fanoušci a zaplněný stadión,“ řekl k nadcházejícímu utkání trenér Radim Kučera.

Podaří se Jihlavě prodloužit domácí sérii výher a přiblížit se vedoucím Pardubicím nebo Zbrojovka s novými posilami zabere a zopakuje jarní výhru na Vysočině ?

Autor: red Zdroj a foto: FC Vysočina Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*