Srážka autobusu, kamion převrácený na bok. Sníh zkomplikoval dopravu

U Ostrovačic se převrátil kamion. Řidiče již hasiči vyprostili.

Vydatné sněžení, které se objevilo na většině území Moravy a Slezska, přineslo první dopravní problémy. Mezi Nebovidy a Moravany se srazil autobus s osobním vozem, u Ostrovačic se převrátil na bok kamion. Některé silniční úseky jsou hůře sjízdné. Složky záchranného systému nabádají ke zvýšené opatrnosti.

Kolem poledne došlo k prvním vážnějším nehodám v důsledku snížené bezpečnosti kvůli vydatnému sněžení. Mezi Nebovidy a Moravany se srazil autobus s osobním vozem. Nikdo z cestujících v autobusu nebyl zraněn, to ovšem neplatí o řidičovi osobního auta, kterého museli vyprošťovat hasiči. Teď bojuje o život ve Fakultní nemocnici Brno. Silnice zůstala po nehodě uzavřená.

Mezi Nebovidy a Moravany se srazil autobus s osobním autem

Na silnici 602 u Ostrovačic v blízkosti křižovatky s přivaděčem k D1 od Rosic hasiči zasahovali u převráceného kamionu. Řidiče již vyprostili. Cestující v autobusech linky 401 a 402 mají očekávat přibližně desetiminutové zdržení v daném úseku.

K nehodě došlo rovněž mezi obcemi Hajany a Želešice. Autobusy linky 510 jezdí odklonem, obec Hajany je dočasně bez obsluhy. Cestující mají podle účtu IDS JMK na Twitteru očekávat zdržení na trase.

Zdroj: HZS JMK, IDS JMK, ZZS JMK, foto: HZS JMK

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*