Státu se nedaří prodat kasárna v Olomouci, šanci má univerzita

Hanácká kasárna sloužila 170 let armádě, od roku 2013 zeje prázdnotou.

Ani třetí elektronická aukce nepřinesla prodej Hanáckých kasáren v Olomouci, které zůstávají v majetku státu. Jediný zájemce neučinil příhoz, stejně jako u předchozích dvou kol. Šanci má nyní Univerzita Palackého v Olomouci, která už dříve projevila zájem o rozlehlý areál.

Minimální cena Hanáckých kasáren byla ve třetím kole elektronické aukce opět 262 milionů korun. “Do aukce se přihlásil a požadovanou kauci složil jeden zájemce, nicméně žádný příhoz v průběhu aukce nepadl. Učiníme proto další kroky, abychom tomuto výjimečnému a historicky cennému areálu nalezli co nejdříve nového vlastníka,” uvedla pro veřejnoprávní Českou televizi Michaela Tesařová, mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Zájem má univerzita

Armáda využívala Hanácké kasárny 170 let, od roku 2013 je opustila. První kolo výběrového řízení proběhlo na začátku září minulého roku. Druhé kolo proběhlo v listopadu a nynější třetí skočilo tento týden. ÚZSVM jednal už dříve o prodeji kasáren s Univerzitou Palackého, která o rozlehlou nemovitost v centru Olomouce projevila zájem, stejně jako zahraniční investoři.

Areál disponuje kancelářskou plochu o 2000 metrech čtverečních. Dříve se uvažovalo, že se do ní přestěhují stovky pracovníků státních úřadů, které sídlí na několika místech po Olomouci. Úprava prostor by ale podle Ministerstva obrany bylo nákladnější než prodej a stavba nového administrativního střediska. V roce 2014 o kasárna projevil zájem i Olomoucký kraj pro depozitáře muzea a knihovny, kanceláře pro organizace zajišťující evropské dotace i prodejnu regionálních potravin. Vedení kraje nakonec od záměro upustilo.

Zdroj: město Olomouc, foto: NPÚ

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*