Stavba Horácké arény v Jihlavě nabírá obrátky: Pět jeřábů a desítky pracovníků zajistí, aby byla ještě letos pod střechou

Se stavbou Horácké multifunkční arény (HMA) v tuto chvíli pomáhá pět jeřábů. Aktuálně jsou hotové základy a  na přelomu března a dubna se začne s osazováním prefabrikovaných betonových sloupů a tribun. Na stavbě pracuje denně cca 50 lidí a jejich počet stále roste. Hlavním cílem pro letošní rok je dostat arénu pod střechu. V plánu je mimo jiné budovat i technické zařízení, jako je vzduchotechnika, elektroinstalace, topení nebo chlazení.

Koho by zajímalo, co se na stavbě aktuálně děje, může sledovat nejen facebook Horácká aréna. „Vedle malého zimáčku jsme nechali prostor, jakési okno, kterým lidé na staveniště vidí. Nemusí se tak dívat škvírami mezi oplocením. Chtěli bychom tam časem dát i grafiku s informacemi o stavbě arény,“ uvedl manažer výstavby a radní města David Beke.

Tento měsíc se ze stavby odveze také poslední zemina, která tam po vybagrování zůstala. „Chtěl bych poděkovat všem řidičům, kolemjdoucím i obyvatelům, že s námi měli trpělivost a omlouvám se všem, kterým jsme způsobili problémy. Ať už to bylo vývozem zeminy přímo v místě, kde jsme nedokázali vzhledem k zimnímu období a střídavému počasí zajistit vždy dokonalý úklid od bláta nebo lidem, kterým jsme museli například z důvodu uzavřených silnic v jiných částech města dočasně vést nákladní dopravu kolem domů. Bohužel i to ke stavbě patří,“ řekl David Beke.

Do práce se v současnosti pouští také nový jednatel městské společnosti, která bude provoz arény zajišťovat, Martin Lindovský. „Vznik společnosti budeme schvalovat na nejbližším zastupitelstvu. Pan Lindovský už teď řeší budoucí gastroprovozy, vnitřní značení arény a pomáhá například i s výběrem sedaček. Setkává se s budoucími partnery, mezi kterými je i hokejová Dukla a zabývá se marketingem,“ vyjmenoval David Beke.

Stavba HMA by měla být dokončena na podzim 2025 a je podpořena dotacemi z Kraje Vysočina, Národní sportovní agentury a Integrovaného regionálního operačního programu ve výši více než 815 milionů korun.

Autor: red Zdroj a foto: Město Jihlava

Související články

Přečtěte si  Jihlava se dočká moderního dopravního terminálu. Správa železnic připravuje velkou rekonstrukci nádraží

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*