Stavba nové budovy největší porodnice v ČR je priorita, ujišťuje po návštěvě Brna vláda

FN Brno návštěva vlády Vojtěch
Návštěva vlády ve Fakultní nemocnici Brno

Vláda v únoru zaregistruje projekt na vybudování nové budovy porodnice Fakultní nemocnice Brno. Novinářům to v Brně při návštěvě fakultních nemocnic řekl premiér. Náklady na stavbu by měly být skoro 2 miliardy. Nemocnice je s 6000 porody ročně největší porodnicí v celé republice, funguje ale na dvou místech vzdálených několik kilometrů. Zařízení na Obilním trhu už je zcela nevyhovující. Podle ministra zdravotnictví by stavba mohla začít v příštím roce.

O plánované stavbě nové budovy porodnice jsme už dříve psali – viz tento článek.

Nová porodnice je priorita

Podle ministra zdravotnictví Vojtěch je nová porodnice prioritou. “Materiál dáme 3. února na vládu, která tu investici schválí finálně. V únoru pak proběhne registrace s tím, že se následně vypracuje projekt a vysoutěží se stavební firma. Pokud vše půjde dobře a nezasáhne třeba antimonopolní úřad, tak by se v roce 2021 mělo kopnout do země, stavba by měla být zahájena,” uvedl ministr.

Zhruba 30 procent by měla financovat nemocnice, zbytek stát. “Porodnice bude taková, aby zvládla to, co děláme dnes. Je to 6000 porodů za rok, což je největší porodnice široko daleko. Musí tam být ale i kvalitní perinatologická a gynekologická péče, takže nejen porodnice, ale také pavilon pro matku s dítětem,” uvedl ředitel nemocnice Štěrba.

FN Brno porodnice Obilní trh
Současná porodnice na Obilním trhu je nevyhovující.

O nové budově se mluví mnoho let

O novou porodnici se zasazoval už bývalý ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus, který nemocnici vedl 12 let. Koncem loňského roku rezignoval, onkolog Štěrba je ředitelem od ledna.

Některé ženy rodí v bohunickém areálu a některé na Obilním trhu, vzdáleném asi sedm kilometrů. Vedení nemocnice už dlouho upozorňuje na to, že budova na Obilním trhu nevyhovuje. Sjednocení pracovišť do nové budovy v Bohunicích by podle dřívějších vyjádření mohla přinést úspory až desítky milionů.

Zdroj: ČTK, foto: FN Brno

Související články

Přečtěte si  Dynamický vývoj řeky takřka v přímém přenosu: Morava u Litovle změnila svůj tok

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*