Strážníci varují lidi, aby nenechávali děti a zvířata v autě

Informační kampaň městské policie
Informační kampaň městské policie

Ročně strážníci řeší mnoho případů, kdy jim volají lidé z obavy o zdraví dítěte zavřeného ve voze. Jde také o zvířata, nejčastěji psy. To se typicky děje u nákupních center, kde si řidič “odskočí” do obchodu. Obvykle se majitele vozu podaří rychle najít, aniž by se někomu něco stalo. Výjimkou byl případ z Brna loňského května, kdy rodiče nechali svoji tříletou dceru v autě na přímém slunci a odešli nakupovat. Z auta dívenku vyprostili až strážníci, kteří obuškem rozbili okno. Dívku pak ošetřili přivolaní záchranáři, její rodiče dorazili k autu zároveň s nimi. Případ následně řešila i policie, státní zástupce jej ale později odložil s tím, že se nestal trestný čin.

Strážníci v Brně nyní spustili informační kampaň, ve které varují lidi, aby za horkých dní nenechávali děti a zvířata zavřené v autě. Ve voze se velmi rychle o desítky stupňů zvedá teplota, hrozí přehřátí organismu. Novinářům to dnes řekl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Strážníci rozdávali informační letáky upozorňujícími na dotyčné riziko například před obchodními centry, k dispozici mají několik tisíc letáků.

Městská policie se informační kampaň rozhodla uspořádat proto, že řada řidičů si bohužel stále není vědoma vážného rizika, které v tomto počasí hrozí. V zavřeném autě velmi rychle stoupá teplota a o to více, pokud je auto odstavené na přímém slunci. V něm doslova za několik minut může teplota narůst o desítky stupňů a takové auto se pak stává ať už pro dítě nebo pro zvíře smrtelně nebezpečnou pastí,” uvedl Ghanem.

Informační kampaň městské policie
Informační kampaň městské policie

Policisté se nově zabývají také případem z víkendu, kdy dva psy jejich majitelka zavřela v Brně v autě, které stálo na přímém slunci. Jeden ze psů zemřel, druhý byl ve vážném stavu.

Kampaň potrvá po celé léto, a pokud bude teplé počasí, budeme v ní pokračovat i na začátku podzimu. Chceme ji zopakovat i v příštím roce,” uvedl Ghanem.

Nejen na jihu Moravy platí výstraha meteorologů před vysokými teplotami. Během dneška může teplota v kraji podle předpovědi vystoupat až na 34 stupňů, ve středu až na 37 stupňů Celsia.

Přečtěte si  Přeshraniční spolupráce v boji proti komárům: Břeclav se chce spojit s Rakušany i Slováky

Autor: red Zdroj: Městská policie Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*