Studenti z Moravy spustili portál pro koordinaci pomoci s koronavirem

Akademické centrum studentských aktivit ACSA
Akademické centrum studentských aktivit (ACSA) organizuje řadu vzdělávacích akcí určených pro aktivní studenty a širší akademickou obec. Teď spustila celostátní portál pro koordinaci pomoci s koronavirem

Akademické centrum studentských aktivit sídlící v Brně spustilo celostátní portál s názvem chcipomoct.cz, kde se mohou přihlašovat dobrovolníci a zároveň lidé či organizace, které potřebují kvůli důsledkům nemoci Covid-19 pomoct. Má sloužit k jednoduššímu třídění a rozdělování dobrovolnické pomoci, uvedl pro ředitel centra Jaroslav Švec.

Portál koordinuje nabídku i poptávku pomoci

Portál vytvořil patnáctičlenný tým centra ve spolupráci s některými starosty a organizátory pomoci. “Naší snahou je co nejvíce zkoordinovat nabídku a poptávku a přispět k tomu, aby se pomoc nabízená dobrovolníky dostala k potřebným co nejdříve a aby probíhala co nejbezpečnějším způsobem,” uvedl Švec.

Dobrovolníci již nyní mohou v jednoduchém elektronickém formuláři zakliknout, s čím chtějí pomoci. Může jít například o šití roušek, o zajištění sociálního kontaktu pro seniory, o nakupování či venčení domácích mazlíčků nebo hlídání a doučování dětí. Možnosti mohou přibývat podle požadavků

“Stále sbíráme dotazy především od starostů a komunikujeme se spolky, které pomáhají, abychom zjistili, co lidé nejvíc potřebují. Náš tým je připraven pružně reagovat na aktuální situaci a doprogramovat formulář podle dalších požadavků, které se v následujících dnech ukážou jako žádané,” řekl Švec.

S koordinací dobrovolníků pomáhají i mnohé další instituce, ve velkém například některé univerzity.

Akademické centrum studentských aktivit (ACSA) sdružuje aktivní studenty. Pořádá vzdělávací akce, zajišťuje poradenskou činnost a provádí průzkumy v oblasti kvality vzdělávání. Organizace působí od roku 2002, sídlí v Brně.

Zdroj: ČTK, foto: ACSA

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*