Šumulikoski otevřeně o odchodech ze Slovácka i návratu Trávníka. Svědíka pustím jen za obrovské miliony

Veliče Šumulikoski - manažer A mužstva

Fotbalisté Slovácka prožívají báječnou sezonu a po dlouhých osmnácti letech se vrací do pohárové Evropy. Bude u toho i trenér Martin Svědík s oporami Janem Klimentem či Lukášem Sadílkem? 

Slovácko je dvě kola před koncem Fortuna ligy v tabulce čtvrté a má pětibodový náskok před Plzní. Evropská liga už klub z Uherského Hradiště nemine. „Jsme rádi, že jsme v Evropě. Měli jsme nějaký plán a chtěli jsme být do pěti let co nejvýš. Dosáhli jsme toho ale už po dvou a půl letech, co je u nás trenér Svědík. Tu dobu jsme tedy přeskočili, což je obrovský úspěch,” řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz manažer Slovácka Veliče Šumulikoski. 

Nebáli jste se toho, že by vám v závěru sezony došel dech? 

Více jsem se stresoval, když jsme měli záchranářské starosti. Teď jsme byli dlouho nahoře a kluci to vydrželi až do konce. I když zůstat půl roku tak vysoko, to je náročné. 

Chtěli byste v závěru sezony uhájit čtvrté místo před Plzní? 

Za mě ano. Hráči si to zaslouží a já jim osobně přeji, aby se jim to povedlo. Udělají maximum pro to, aby byli čtvrtí. 

Co pro vás vůbec znamená, že za sebou necháte takový tým, jakým Viktorka je? 

Na to se nedíváme. V Plzni byly nějaké problémy, nesedlo si to. Každopádně se dobře kouká na to, že za sebou máme někoho, kdo hrál Ligu mistrů, kdo měl tituly a kdo má takové zázemí. 

Mysleli jste i výš, třeba na Ligu mistrů, nebo je čtvrté místo stropem? 

Cílem nebylo ani čtvrté místo. Chtěli jsme klub stabilizovat, nejen co se týká kádru. Jsme Slovácko, toto je obrovský úspěch, ale jsme nohama na zemi. 

Nebál jste se toho, aby hráči celou situaci ustáli ve svých hlavách? 

Věděli, co chtějí, to bylo velké plus. Chtěli hrát nahoře a celou dobu to vydrželi. 

Nyní se hodně mluví o odchodech, které by mohly nastat. Je jisté, že u vás nebudou pokračovat Kliment ani Hofmann? 

To se píše… Z klubu nikdo nic takového neříkal. Nevím o tom, teď se jedná. Hofmann každopádně odejít chce a rád by si vyzkoušel cizinu. Odchod Klimenta ale jistý není. 

A jak to vypadá se Sadílkem a Havlíkem? 

Předtím jsme prodali Hellebranda nebo Trmala. Pokud částka bude pro klub výhodná, tak se nebudeme bránit, ale zatím tady nic takového není. Těch hráčů si vážíme, ale musí to být obrovská nabídka. Ti dva zůstávají. 

Nebojíte se, aby hráči pak nebyli zklamaní, že jim nevyjde vysněný přestup? 

Nemyslím si, že by byl někdo naštvaný z toho, že hrajeme Evropskou ligu. Ale že bychom někomu bránili, to taky ne. Jsou to profíci, kteří chtějí hrát a vyhrávat. Pokud přijde nabídka, uvidíme. 

Radost kabiny Slovácka ze zajištění účasti v evropských pohárech

Ovšem že je o vaše hráče zájem, to vás musí také těšit… 

Určitě. Hofmann je tady dlouho, chápu, že chce zkusit cizinu. Na druhou stranu, já sám jsem cizinec a vím, jak to funguje. Že to není jen růžové, ale ať si to vyzkouší. Bude zase zkušenější. Havlík se Sadílkem jsou v podstatě naši odchovanci a pro klub je jen dobře, že se tady s mladými takto pracuje. Zaslouženě se zvedají na úroveň pro velké kluby. 

Jaké budete mít cíle v Evropské lize? Stačí vám už jen to, že jste se do ní dostali, nebo chcete udělat skupinu? 

Já hráčům věřím. Dají do toho maximum, proč bychom se do skupiny nemohli dostat?! 

Hodně se vám také vyplatila sázka na zkušené Kadlece s Petrželou. Jste rádi, že je v kádru máte? 

Proto jsme je tady brali. Dodali nám zkušenost, díky které mladí rostou. Minulý rok jsme prodali dva fotbalisty za miliony, teď tady rostou další. Klub jde nahoru a odchovanci hrají. I oni jsou vlastně naši odchovanci a pro mě je velké plus, že je tady máme. Těším se s nimi i na další sezonu. 

Bude u toho i Michal Trávník, o jehož návratu se hodně mluví? 

Je to náš hráč a dveře tady má vždy otevřené. Ale víme, jak to je složité. Má smlouvu ve Spartě a podmínky, které jsou na Letné a u nás, to je obrovský rozdíl. 

Probírá se také budoucnost trenéra Svědíka. Zůstane ve Slovácku? 

Díky práci, kterou tady dělá, jsme tam, kde jsme. Má tady smlouvu, takže odejít ani nemůže. Nedovolím to. Nebo jen za obrovské miliony, které nikdo nezaplatí. 

Autor: resp Foto: FC Slovácko

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*