Taiwan poslal miliony na Moravu. Pomohou obcím po zásahu tornáda

Obyvatelé a vláda Taiwanu věnovali šest a půl milionu korun na pomoc lidem z obcí postižených tornádem. Poskytnutí pomoci veřejně neoznámili, poslali jej prostřednictvím Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře na konto transparentní sbírky Jihomoravského kraje. Informaci na svém Facebooku uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

“Bez dalšího zviditelňování, s lakonickým zdůvodněním, že přítel v nesnázích je skutečný přítel. I z naší strany jsou jakákoliv další slova nadbytečná a jen by rozmělňovala hodnotu celého daru, který považuji za skutečně výjimečný,” poděkovala Vaňková.

Spolupráce s Taiwanem se prohlubuje

Primátorka je podle svých slov delší čas v kontaktu se zástupci taiwanského města Taoyuan. S jeho starostou si při online hovorech vyměňovali hlavně zkušenosti z boje proti covidu. Jako gesto vzájemné solidarity doputovalo z Taoyuanu do Brna na tři tisíce kusů respirátorů a ochranných pomůcek

“S vedením Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře jsme nedávno jednali o dalším rozšíření spolupráce v nejrůznějších oblastech. Pevně věřím, že většinu projektů se podaří uvést do života,” doplnila Vaňková za vedení Brna.

Zdroj: FB Markéta Vaňková, foto: Pixabay

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*