Tento týden nezazní sirény, hasiči nechtějí vyvolat paniku

Pravidelná zkouška sirén tuto středu 2. března neproběhne. Hasiči chtějí předejít panice, která by mohla nastat vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině. Hasičský záchranný sbor ČR (HZS) o tom informoval na svých stránkách.

Generální ředitelství HZS zrušilo prověrku varovného systému, aby předešlo nežádoucí panice. “Důvodem tohoto rozhodnutí je snaha předejít nežádoucí panice mezi obyvatelstvem, i s ohledem na občany z Ukrajiny, kteří v ČR vyhledávají bezpečí,” uvedli hasiči. Ve středu v poledne proto sirény v na území České republiky nezaznějí.

Zkouška už několikrát neproběhla

Není to přitom poprvé, co došlo ke zrušení zkoušky varovného systému. V říjnu 2020 sirény nezazněly z důvodu nouzového stavu vyhlášeného kvůli covidové epidemii. Z podobného důvodu nebyla poplachová signalizace testována ani první dubnovou a květnovou středu předminulého roku.

Sirény se nerozezněly ani při povodních v roce 2009 a 2013 nebo při návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy a jeho ruského protějšku Dmitrije Medvěděva v Praze v roce 2010.

Autor: pjk, zdroj a foto: HZS ČR

Doporučujeme


4 Comments

 1. ANO BLBEČCI,LIDI BY BYLI V PANICE A MYSLELI SI ŽE PUTIN UŽ JE V ČESKU,DEBILITA ČECHÁČKŮ A JINÝCH JE NEKONEČNÁ,VESMÍR SPÍŠ MÁ KONEC NEŽ DEBILITA!BOHUŽEL RUSKÁ ARMÁDA K NÁM NEPŘIJEDE,ZATÍM

  1
  5
 2. Pane Vodičko píšete, že k nám BOHUŽEL zatím ruská armáda nepřijede. Co očekáváte dobrého od možného budoucího příjezdu ruské armády?

  • Žádný příjezd nebude. Putin zešílel. Jinak by si musel spočítat, že toto Rusko nemůže vyhrát. Bohužel to bude nějakou dobu trvat a všichni za to hodně zaplatíme. Jedině může uhrát remízu s jadernými zbraněmi. Ale to už bude lidstvu jedno. Ty hrstky, co by to možná mohly přežít, než také zemřou, budou závidět mrtvým.

 3. Houkání sirén už je trochu snesitelnější, protože před vlastním signálem se vysílá varovné hlášení o tom, že proběhne zkouška sirén. Mohlo by tedy být ve více jazycích.
  Trvalo dlouho hasiče přesvědčit o této jednoduché věci, ale podařilo se. Dříve se hláška o zkoušce sirén vysílala až po signálu – což je poněkud nešťastné.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*