Time zařadil visutý most na Dolní Moravě mezi nejlepší destinace světa, vévodí titulce

Nejdelší visutý most na světě Sky Bridge 721

Světoznámý časopis Time sestavil žebříček nejzajímavějších míst, které stojí za to navštívit. Na titulní straně se objevil nejdelší visutý most světa, který letos vyrostl na Moravě.

Sky Bridge 721, jak se 721 metrů dlouhý most v Králickém Sněžníku oficiálně nazývá, byl po dvou letech výstavby otevřen letos v květnu. Nejdelší lávka světa je zavěšena sto metrů nad zemí a nabízí úchvatné pohledy do rozlehlého údolí Mlýnského potoka. Chodník je široký bezmála čtyři metry a visí v nadmořské výšce kolem 1110 metrů nad mořem.

Turistická atrakce drží rekord jako nejdelší visutý most pro pěší na světě. Dosavadního rekordmana, most Baglung Parbat v Nepálu, překonala o 154 metrů. Není proto divu, že se objevila v žebříčku padesáti nejlepších destinací amerického časopisu Time. Most se dokonce objevil přímo na titulní straně.

Turismus prochází oživením

Vedle Sky Bridge 721 se v žebříčku objevují známá místo jako Velký bariérový útes, ale i méně turistické destinace, například třetí největší grónské město Ilulissat. Mnohé z těchto destinací si razí cestu k hospodářskému oživení. Letos se například znovu otevře resort na filipínském ostrově Boracay, který byl mnoho let uzavřen kvůli nadměrnému turismu a následně z důvodu pandemie COVID-19.

Autor: pjk, foto: Horský resort Dolní Morava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*