Tip na víkend: Od pátku začíná v moravských městech Muzejní noc, festival plný nevšedních zážitků

Již v pátek 19. května začíná každoroční akce Festival muzejních nocí ve Zlíně a Olomouci, o den později se bude konat Muzejní noc v Brně a v Ostravě a v následujících týdnech se pak připojí další moravská města. Připravili jsme pro vás přehled jednotlivých měst.

Olomouc

pátek 19.5.

Otevření Červeného kostela, který od roku 2020 procházel velkou revitalizací a je součástí Vědecké knihovny Olomouc, odstartuje v Olomouci národní zahájení Festivalu muzejních nocí. Mezi hlavní olomoucké aktéry muzejní noci patří Muzeum umění a Vlastivědné muzeum. V Olomouci se do Festivalu muzejních nocí letos zapojí pět desítek institucí. Hlavní část programu se odehraje na náměstí Republiky, kde bude připraven videomapping na budovu Vlastivědného muzea a koncerty. Více informací zde.

Zlín

pátek 19.5.

Návštěvníkům se v tuto noc opět zdarma otevřou výstavy a expozice muzea a galerie v krajském kulturně vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUT. Do letošního ročníku Galerijní a muzejní noci ve Zlíně se se svým programem zapojí také vila Tomáše Bati, Galerie Kabinet T., Galerie Václava Chada, Galerie pod Radnicí, Galerie G18, Památník Tomáše Bati, 44 Centrum řemesel, Galerie Photogether, Velkokavárna Gulliver, Filmový uzel Zlín a Creative Hill College. Více informací zde.

Brno

sobota 20.5.

Navštivte v sobotu 20. května Brněnskou muzejní noc a zažijte výjimečnou atmosféru muzeí a galerií v čase, kdy se jejich brány obvykle zavírají. Těšit se můžete na bohatý program plný zábavy a umění, který si pro Vás připravilo 27 brněnských institucí. Nově se do akce zapojila i zoologická zahrada.  Více informací zde.

Ostrava

sobota 20.5.

Třicet jedna ostravských organizací přivítá své návštěvníky v sobotu 20. května ve večerních hodinách zdarma v rámci kulturního festivalu Ostravská muzejní noc. Tématem letošního ročníku je recyklace a festivalový program nabídne mimo jiné i kreativní nápady, jak naložit s upcyklovatelným odpadem. Festival bude zahájen před Novou radnicí na Prokešově náměstí v Ostravě v 17.30 hodin.  Více informací zde.

Břeclav

pátek 26.5.

Letošní ročník Muzejní noci v Břeclavi bude ve znamení návratu do 90. let. Program odstartuje v 17:00 v parku u vlakového nádraží tanečním vystoupením Actiwity DC. Pro děti bude připravena velká Šmoulí show s diskotékou a závěrečným focením. Užijete si také graffiti workshop, muzejní dílničky, diskotéku a vystoupení Cvičme v rytme předvede Cirkus trochu jinak. Celá akce bude zakončena promítáním filmu Děti Nagana. Nebude chybět retro občerstvení a pojízdný bar. Více informací zde.

Valašské Meziříčí

pátek 26.5.

Přečtěte si  Unikátní večer v Olomouci: Muzejní noc otevře i speciální prostory

Meziříčské noční putování bude zahájeno v pátek 26. května úderem sedmé hodiny večerní na nádvoří zámku Žerotínů. V každé zapojené instituci je opět připraven speciální a bohatý program zcela zdarma. I letos je připraven Noční expres neboli silniční vláček, který vás proveze mezi jednotlivými institucemi.   Více informací zde.

Jihlava

pátek 9.6.

Muzeum Vysočiny Jihlava se společně s Oblastní galerií Vysočiny v Jihlavě každý rok zapojuje do Festivalu Muzejních nocí. Na této akci se pravidelně podílí i Brána Jihlavy (Dům Gustava Mahlera, Jihlavské podzemí), a také Česká astronomická společnost, pobočka Vysočina se svým pozorováním noční oblohy na bráně Matky Boží. Více informací zde.

Autor: red Zdroj a foto: webové stránky jednotlivých měst

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*