Tipy na nevšední letní zážitky pro rodiny s dětmi v okolí Brna

Společně strávený čas s dětmi je k nezaplacení. Ve spolupráci s destinační společností Brněnsko jsme pro vás připravili, nejen na léto, 15 tipů na zážitky s dětmi. Letenky a lístky do Disneylandu nepotřebujete. Nejlepší zážitky čekají za humny a nestojí skoro nic. Možná si z nich odnesete pár škrábanců. Ale hlavně si odnesete intenzivní pocit štěstí. Vyrazte s dětmi za město. Od jara do zimy, s rybářským prutem nebo spacákem. Na tohle budou vaše děti s láskou vzpomínat A až vyrostou, budou vědět, kde to mají ukázat zase svým dětem.

Jak říká marketingový manager DMO Brněnska Pavel Pichler: „Nechali jsme fanoušky našeho Fb profilu GoFromBrno napsat zážitky, které by chtěli se svými dětmi zažít nebo které zažili a vznikl soupis 15 tipů na zážitky. Některé zážitky jsou přístupné sedm dní v týdnu, 24 hodin denně. U těch ostatních doporučujeme ověřit si otevírací dobu na internetu. Některé výlety je třeba dopředu rezervovat“.

A jaké zážitky v okolí Brna jsou dle GoFromBrno.cz nejžádanější?

Chyťte si rybu

Uklidňující vlnky na vodní hladině, zalesněné kopečky všude kolem… V překrásné krajině na dosah hradu Pernštejn ukažte dětem, jak naplňující může být chytání ryb. Na počítačovou střílečku si ani nevzpomenou. Přijďte si zachytat do rybářského areálu Nedvědice, kde mají dva rybníky vhodné i pro naprosté začátečníky. Nepotřebujete žádnou povolenku, dokonce ani rybářské vybavení – vše vám tu půjčí od prutu po návnadu. Je chytání ryb velké poprvé i pro vás rodiče? Oslovte místního pohodového instruktora. 

Foto: Rybářský areál Nedvědice

Přenocujte pod širákem

Jak si kdo ustele, tak si lehne. Co s dětmi vyzkoušet tohle staré přísloví na vlastní kůži? Zažijte s dětmi spaní pod hvězdami, nejromantičtější „obyčejné“ dobrodružství, které by si z dětství měl odnést úplně každý. V cihelně Zbýšov na Vás čeká kouzelné místo uprostřed lesů se zásobou dřeva na oheň. Jinak si vše, co potřebujete, přivezte s sebou – karimatky, spacáky, ešusy, jídlo, vodu, sekerku, nůž, zápalky… dobrodružství, jak má být. Stará cihelna Zbýšov je pro spaní s dětmi pod širákem nejlepší místo, jaké si rodič může přát. 

Přečtěte si  Zikmundova vila ve Zlíně poprvé otevírá své dveře v rámci Dnů architektury. Nechte se okouzlit jejím příběhem a prohlídkou zahrady

Uvařte si na ohni, přenocujte na hradě

Už jste někdy přespali v hotelu? Ano, mnohokrát. Ale na hradě? My vám noc na hradě nabízíme! A ne na ledajakém…Na hradě Dolní Kounice (většinou) nestraší, zato vás čeká hledání hradního pokladu! Překrásný zámek a hrad v jednom najdete v Dolních Kounicích na kopci nad ruinou kláštera Rosa coeli. Tuhle památku cestou určitě navštivte také – prolézt skrz naskrz magickou zříceninu je zážitek. 

Zažijte nejčernější tmu a nejtišší ticho

Dokážete si v dnešním světě představit takové to ticho, které až ohlušuje? Nebo tak stoprocentní tmu všude kolem sebe, že ani nevíte, jestli máte otevřená nebo zavřená víčka? Nemusíte do pralesa, stačí kousek za Brno do Rosic na zámek. Pod zámkem mají podzemní labyrint, kde není slyšet a vidět ani… no, prostě nic. To je tak, když navštívíte půvabný zámek, který má šik renesanční arkády a podobné očekávatelné vymoženosti – ale taky protiatomový kryt přímo pod zámeckou zahradou!

Vykoupejte se v řece

Koupačka v řece u splavu jako za starých časů, k obědu klobáska a po ní nanuk z místního kiosku, partička karet na dece uprostřed louky. Takhle, přátelé, vypadají nefalšované poctivé prázdniny. A vaše děti by to měly taky zažít. Řeka Jihlava je u Stříbského mlýna obzvláště malebná. Místní splav šumí a přemlouvá ke koupání (nikoho nemusí přemlouvat dlouho). Majitelé louky u řeky dělají vše pro to, abyste se cítili jako mistr plovárenský Antonín Důra ve Vančurově Rozmarném létě.  V mělkém říčním korytě kousek pod splavem si děti užívají vodní hrátky na malých ostrůvcích. Takzvané říční lázně zabaví i malé caparty – neplavce na celé odpoledne. 

A další tipy na zážitky naleznete na gofrombrno.cz.

Autor: red Zdroj a foto: Go From Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*