Tipy na víkend: Za vínem, dýňobraním či na hubertské slavnosti

Zlínské slavnosti vína

Podzim už pořádně udeřil a chladnější počasí lze očekávat i o víkendu. Řada míst láká na dýňobraní či na košt vína. S tímto obdobím jsou také nedílně spjaty svatohubertské lovecké slavnosti. Kam o tomto víkendu vyrazit? Zprávy z Moravy přinášejí přehled tipů na akce všeho druhu po celé Moravě.

Zlínské hradní slavnosti vína

Hrad Malenovice (Zlín), 12. říjen, 10:00-20:00

Hrad Malenovice ve Zlíně se v sobotu 12 října již po páté stane místem konání Zlínských slavností vína. V celodenním programu, který začíná v 10 hodin se návštěvníci mohou těšit na špičková vína, výbornou gastronomii, bohatý program pro děti i dospělé, sportovní aktivity, tombolu a skvělé moderátory i účinkující.

Chybět nebude cimbálová muzika, kejkle kouzelníka Šeklina a vystoupení s dravci. Akce potrvá do 8 hodin večer. Vstupné činí 100,- (85,- v předprodeji), návštěvníci k tomu dostanou skleničku zdarma.

Více informací

Zámecké dýňobraní

Zámek Slavkov u Brna, 13. říjen, 13:00-16:00

Na zámku Slavkov u Brna proběhne dýňobraní s programem pro děti. Děti si mohou vyzkoušet vyřezávání, zdobení či malování dýní.

Součástí akce jsou výtvarné dílničky, malování na obličej, čaj ze Sonnentoru, dlabání dýní (dýně budou k zakoupení na nádvoří, cena činí 50 Kč za menší dýně, 100 Kč za velké dýně) a ochutnávka výrobků z dýní firmy Kulhánek a Drápal. Od 15:00 mohou odvážlivci vstoupit s vlastnoručně vydlabanou dýní do osvětleného podzemí zámku.

Účastníci si na dýňobraní mají s sebou vzít vlastní věci na dlabání.

Více informací

Farmářské a řemeslné trhy na jihozápadní Moravě

Dačice, 12. říjen, 8:00-13:00

Město nad Moravskou Dyjí zve na místní farmářské a řemeslné. Od 8. hodiny ranní mohou návštěvníci nakupovat a ochutnávat výrobky místních řemeslníků a farmářů.

Součástí trhů je program pro děti v podobě dílniček pro děti a mini zoo. K poslechu zahraje harmonikář František Dědina.

Více informací

Myslivecká slavnost na zámku

Zámek Plumlov, 12. říjen, od 14:00

Na plumlovském zámku se budou konat tradiční hubertské lovecké slavnosti. Zahájí se ve 14. hodin svatohubertskou mší. Na programu bude hudba MHU, trubači VLS, přehlídka loveckých psů, vábení lovné zvěře, přehlídka loveckých signálů, stánky s loveckou tématikou, lukostřelci Kirri, zvířátka, draví ptáci a sovy.

Přečtěte si  V Zoo Ostrava se narodilo mládě ohroženého šimpanze hornoguinejského. V sobotu mají páry vstup za polovic

Pro děti se chystají soutěže o drobné předměty, laserová střelnice, skákací hrad a přírodovědecký kvíz. Součástí akce bude bohaté občerstvení z myslivecké kuchyně – kanec na roštu, zvěřinový guláš, ražniči, řízek. Svařené víno, pivo a další dobroty.

Více informací

Mezinárodní komiksový festival

Brno, 10.-13. říjen

Téma pátého ročníku brněnského komiksového festivalu Koma jsou žánrové i historické mezníky. Ve čtyřech festivalových dnech představí domácí i zahraniční autoři svou aktuální tvorbu. Přehlídka začíná dnes a potrvá do 13. října v industriálních prostorách Malé Ameriky. Připraveny budou vernisáže, besedy s autory, živé malování, koncerty, divadlo nebo dílny vedené zkušenými lektory.

O akci jsme již psali (viz tento článek).

Den plný guláše a soutěžení

Břeclav, 12. říjen, od 9:00

V Břeclavi se chystá druhý ročník Gulášfestu. Akce nabídne soutěžení o nejlepší kotlíkový guláš a ochutnávku spousty výborných vzorků pro nesoutěžící. Po vaření a ochutnávání gulášů proběhne hodnocení, které bude završeno vyhlášením nejlepších soutěžních týmů. Hodnotitelé-laikové vyberou nejsympatičtější tým.

Vstup pro veřejnost je zdarma. Návštěvníci platí pouze za každou porci guláše. Součástí akce je bohatý doprovodný program

Více informací

Hukvaldy se loučí se sezónou strašidelným programem

Hrad Hukvaldy, 12. říjen, 18:00-22:00

Hukvaldy lákají na strašidelný program, kterým ukončí letošní sezónu. „Blížící se Samhain je čas duchů a bytostí z podsvětí, které opouštějí své temné úkryty. Ale pozor vidět je můžete pouze v noci,“ uvádí se na hradních stránkách.

Součástí programu jsou prohlídky strašidelné části hrady, šermířská a pohádková vystoupení a ohňová show.

Více informací

Zdroj a foto: stránky akcí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*