Titul šampiona ze slavné mezinárodní soutěže vín putuje na Moravu

Vinařství Volařík
Vinařství Volařík obdrželo prestižní cenu na jedné z nejslavnějších vinařských soutěží.

Vinařství Volařík z Mikulova uspělo se svou suchou Pálavou na jedné z nejslavnějších světových soutěží Vinalies Internationales v Paříži a získalo za ni titul šampiona v nejprestižnější kategorii bílých vín.

Na soutěži celkem soupeřilo 3000 vín. Pálava, výběr z hroznů 2018 Vinařství Volařík získala titul šampiona v kategorii bílých suchých tichých vín i zlatou medaili. Dílčí úspěchy zaznamenali i další moravští vinaři, kteří jsou na slavné pařížské soutěži jako doma.

Moravské víno slaví v Paříži úspěchy

“Úspěšnost na soutěži s tak přísným stylem hodnocení, kde není jednoduché uspět, natož pak získat šampiona v některé z osmi kategorií, je úctyhodná. Je to jen další potvrzení faktu, že pod řemeslnou zručností našich vinohradníků a sklepmistrů se u nás mohou narodit velmi krásná vína, která ocení nejeden světový vinařský expert,” uvedl Martin Šmíd, sommelier Znovínu Znojmo a jeden z degustátorů soutěže.

Vína oceněná na Vinalies Internationales v Paříži se objeví na podzim v publikaci 1000 Vins du Monde (1000 vín světa), která je vinařským michelinským průvodcem.

Vinařům z Moravy se podařilo titul šampiona na této soutěži získat už potřetí, v letech 2016 a 2017 bodovalo Vinařství Horák, nejprve v kategorii růžových a o rok později v kategorii bílých vín.

Zdroj: ČTK, foto: vinarskecentrum.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*