Tomáš Klus vyrazí na turné s ostravskou filharmonií. Představí desku Klusymfonie

Tomáš Klus s Janáčkovou filharmonií Ostrava

Janáčkova filharmonie Ostrava se chystá na turné s Tomášem Klusem a jeho kapelou. Představí CD Klusymfonie, které společně na jaře nahráli. Informaci sdělila mluvčí orchestru Jana Knižátková. První koncerty se odehrají 25. a 26. listopadu v Multifunkční aule Gong v ostravských Dolních Vítkovicích. Další vystoupení na Moravě bude v Brně, dále v Bratislavě, Pardubicích a Praze.

Zpěvák navazuje na dřívější spolupráci

Klus poprvé s filharmonií vystoupil loni v únoru, tehdy to bylo také v ostravském Gongu. Na první koncert pak zpěvák a orchestr navázali vystoupením loni v létě na festivalu Štěrkovna Open Music. Už v té době plánovali společné turné a desku. Nahrávka Klusymfonie se začne prodávat během listopadu. Autorem aranží je baskytarista Cílové skupiny Jan Lstibůrek.

Deska obsahuje nové orchestrální skladby

“Ale Honza to postavil tak, že já 90 procent písní zpívám pouze s orchestrem a aranže jsou přesně dělané jenom pro něj. Takže i lidé z orchestru jsou velmi nadšení, že si zahrají, že to není jen šmidlání do refrénu, protože to jsou vlastně úplně nové skladby,” řekl ke spolupráci Klus.

Turné se zahájí na Moravě, završí v Čechách

Společné turné začne 25. listopadu v ostravských Vítkovicích, kde orchestr a Klus vystoupí i o den později. Poté se 29. listopadu všichni přesunou do Brna, následovat budou prosincové koncerty v Bratislavě, Pardubicích a Praze.

Zdroj: ČTK, foto: Janáčkova filharmonie Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*