AKTUÁLNĚ: Tragická nehoda u Moravského Písku zastavila provoz na koridoru, mezinárodní vlaky nabírají zpoždění

Následky tragické dvojnehody u Moravského Písku

Dvě nehody na železničním přejezdu u Moravského Písku na jihu Moravy ráno zastavily provoz na koridoru mezi Břeclaví a Ostravou. Jeden člověk tragicky zahynul. České dráhy nasazují místo regionálních spojů autobusovou dopravu. Mezinárodní vlaky naberou velké zpoždění, informoval dopravce.

„Podle dostupných informací došlo na železničním přejezdu mezi Bzencem a Moravským Pískem k vykolejení jednoho vozu osobního vlaku, zhruba ve stejné době se na stejném přejezdu střetl nákladní vlak s osobou,“ informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. V nehodách podle něj figurovalo osobní auto. Zároveň se jednalo o přejezd se závorami.

Nákladní vlak srazil jednoho člověka v kolejišti, zemřel ještě před příjezdem záchranářů. Ve vykolejeném vlaku zraněn nikdo nebyl.

„Na lesním železničním přejezdu došlo ke kolizi osobního vozu a osobního vlaku, následně pak ke sražení osoby projíždějícím nákladním vlakem. Zjišťujeme okolnosti obou nehod. Zjišťujeme také totožnost osoby,“ upřesnil mluvčí policie ČR Bohumil Malášek.

Regionální spoje nahradily autobusy

Souběh nehod zcela zastavil provoz na mezinárodním koridoru z Rakouska přes Moravu do Polska. České dráhy aktuálně nahrazují regionální dopravu mezi Hodonínem a Moravským Pískem autobusy. Mezinárodní vlaky takto operativně nahradit nelze, spoje proto nabírají velké zpoždění.

Podle informací státního dopravce by omezení mělo trvat do 12:30, dotkne se pěti mezinárodních spojů. Konkrétně vlaků Vindobona, Moravia, Polonia, Porta Moravica, Sobieski a Báthory.

V noci vykolejil nákladní vlak

Provoz na železnici v okolí Brna komplikují také následky nočního vykolejení čtyř vozů nákladního vlaku v Maloměřicích. Není hlášena újma na zdraví, pouze hmotné škody a omezení provozu. Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nehoda se přímo dotkla na tři hodiny provozu mezi stanicemi Brno-Královo Pole a Brno-Židenice. Před půl šestou ráno došlo k obnovení provozu a jedné koleji sníženou rychlostí. Konec omezení zatím České dráhy odhadují na poledne.

vykolejený vlak v brněnských Maloměřicích

Autor: pjk, zdroj: České dráhy, Drážní inspekce, foto: Správa železnic

Související články

Přečtěte si  Odlety z Vídně podpoří Brno levným parkováním a bezplatným autobusem na nádraží. Pilotní režim poběží od února

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*