Tragický požár v Brně: V hořících obytných buňkách v noci zemřelo osm lidí

V noci na dnešek zasahovali jihomoravští hasiči při pořáru 12 obytných buněk v brněnské Plotní ulici. Hořet začalo kolem druhé hodiny a likvidace požáru probíhala až do 7. hodiny ranní. V troskách bylo nalezeno osm mrtvých, nejspíše lidí bez domova.

K požáru došlo v objektu tvořeném dvanácti nepoužívanými stavebními buňkami. Totožnost obětí zatím není známá. Příčina i výše škody je v šetření. Hasiči odhadují dobu šetření na týdny. V současné době probíhá ohledání místa události policií. Podle místních se v objektu často zdržují lidé bez domova.

Příčiny toho, co se stalo, se vyšetřují, v každém případě je to obrovská lidská tragédie, která nemůže nikoho nechat lhostejným. A velký dík patří hasičům, kteří statečně bojovali s plameny,“ uvedla na Twitteru brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Obytné buňky měly být v nejbližších dnech zlikvidovány

K Incidentu se vyjádřily také České dráhy, na jejichž pozemku se neštěstí stalo. Přestože místo požáru patří státnímu podniku, samotné stavby ne. “Unimobuňky nebyly v našem majetku a současný vlastník buněk nám není znám. Určením vlastnictví buněk se zabývaly také soudy, a to už od roku 2011. Vzhledem k tomu, že majitel byl určen jako neznámý, rozhodly ČD o úklidu pozemku na své náklady. Byla vybrána odborná firma a včera došlo k předání místa za účelem provedení úklidu pozemků a odstranění nezapsaných objektů. Při fyzické prohlídce a předání staveniště odborné firmě byly buňky zabezpečeny proti vniknutí a nebyly zde žádné osoby. Vlastní práce měly proběhnout v nejbližších dnech”, stojí v prohlášení Českých drah. Stavby byly tedy den před požárem předány k likvidaci a následující noc je zasáhl tragický požár.

Autor: red Foto: hzscr.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*