Trať z Olomouce do Opavy slaví 150 let, výročí připomenou historické vlaky i program v Krnově

Na trať Olomouc – Krnov – Opava vyrazí historické vlaky

První říjnový víkend bude patřit oslavám 150 let tratě Olomouc – Krnov – Opava. Stejné stáří slaví i společnost Krnovské opravny a strojírny. Součástí oslav budou jízdy historických vlaků i pestrý doprovodný program na nádraží v Krnově. V sobotu 1. října se také do Krnova slavnostně navrátí parní lokomotiva BS 200.

Mimořádné spoje zajistí o víkendu 1. a 2. října parní lokomotiva 423.009 Velký bejček se soupravou vozů Ce, motorová lokomotiva 749.250 Zamračená (Bardotka) se soupravou takzvaných „Ypsilonů“ a také historické motorové vozy M131.1 Hurvínek a M120.417 Věžák.

Jízdenky zájemci koupí pouze u vlakového personálu a budou platné jen v daném spoji. V parních vlacích platí jednotné jednosměrné jízdné 120 korun, děti od šesti do patnácti zaplatí 80 korun. Za jízdu motorovými vlaky zaplatí cestující podle ujeté vzdálenosti od 60 do 160 korun.

Historické jízdy doplní po oba víkendové dny doprovodný program na krnovském nádraží. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu kolejových vozidel T679.1529 Sergej, T466.0007 Pilštyk či T669.1172 Čmelák, modelovou železnici, expozici České pošty nebo Vláček hráček. V sobotu 1. října bude také připravena ukázka hasičské techniky Správy železnic a ukázka vozidla pro údržbu tratí MUV.

KOS slaví půldruhého století činnosti

Sobota 1. října bude v Krnově rovněž patřit oslavám 150 let společnosti Krnovské opravny a strojírny. V areálu KOS se bude od 9 do 17:30 hod. konat den otevřených dveří s bohatým kulturním programem. Podnik založený už v roce 1872 mohou zájemci navštívit v rámci prohlídkových tras, na kterých budou moci sledovat ukázky opravy a výroby kolejových vozů. Pro děti budou připravené oblíbené atrakce. V 11 a 14 hod. zahraje Stanley‘s Dixie Street Band a v 16 hod. Rock & Roll Band Marcela Woodmana.

První říjnový den bude také slavnostně navrácena parní lokomotiva BS 200 na podstavec u nádraží v Krnově. Akce proběhne v 11 hodin.

Podrobné informace o oslavách na trati Olomouc – Krnov – Opava včetně jízdních řádů historických vlaků jsou k dispozici zde.

Železniční trať 310 Olomouc – Opava východ je jednokolejná trať vedoucí z olomouckého hlavního nádraží přes Valšov, Bruntál, Milotice nad Opavou a Krnov do Opavy. Provoz na trati byl zahájen v roce 1872. Historicky se na ní nacházely odbočky mířící do dnešního území Polska (provoz byl na nich ukončen po druhé světové válce).

Přečtěte si  Čedok připravil další lety z Moravy za exotikou. Z Brna i Ostravy se bude létat do Thajska a na Mauricius

Zdroj a foto: České dráhy

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*