Třebíč se dočká moderního nádraží

Třebíč nádraží
Zastaralé nádraží v Třebíči

Správa železnic zahájila kompletní rekonstrukci výpravní budovy v Třebíči. Práce potrvají do února příštího roku, zahrnují jak úpravy obvodového pláště objektu včetně fasády se zateplením, tak i modernizaci interiéru spojenou s jeho dispozičními změnami. Celkové náklady dosahují 27,5 milionu korun.

Provádí se kompletní oprava a modernizace

Hlavním cílem stavby je kompletní obnova celé výpravní budovy v Třebíči. Dojde tak ke stavebním úpravám na obvodovém plášti, během kterých dostane fasádu se zateplením, dále se vymění okna, dveře a střešní krytina.

Součástí prací jsou také stavební úpravy interiéru s dispozičními změnami pro oživení a modernizaci stávajících prostor a pro zvýšení komfortu cestujících a zajištění bezbariérovosti. V celém objektu se provede sanace sklepních prostor, ústředního vytápění a elektroinstalace.

Roční stavbu provází omezení pro cestující

Stavební práce přinesou určitá omezení po cestující. Po dobu výstavby bezbariérových toalet budou cestující využívat mobilní WC, prodej jízdních dokladů bude trvale zajištěn. Pro pohyb cestujících bude na 1. nástupišti vytvořen průchozí koridor pomocí dřevěného bednění nebo deskového systému s vyznačením trasy.

Stavba byla zahájena v tomto měsíci, hotovo má být v únoru příštího roku. Celkové náklady činí 27,5 milionu Kč.

Zdroj: Správa železnic, foto: Wikimedia Commons

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*