Tři králové se po roční pauze vrátí do ulic, přispět lze i online

Tradiční tříkrálová sbírka se letos vrátí zpět do starých kolejí. Koledníci opět vyrazí ke štědrým dárcům přímo domů. Loni se kvůli pandemické situaci sbírka konala pouze online a na vybraných místech.

Přestože svátek Tří králů připadá na čtvrtek, hlavním dnem koledníků bude letos sobota 8. ledna. Kašpar, Melichar a Baltazar budou v ten den chodit po domácnostech v celé republice. Sbírka je určena pro potřebné a peníze poputují na konkrétní projekty pomoci.

Pavla Romaňáková ze zlínské Charity vyjadřuje radost z toho, že se královská družina vrátila do ulice. „Loni byla kvůli bující pandemii situace podstatně složitější, lidé darovali peníze na různých místech v obcích a městech, často on-line. Na sbírku rozhodně nezanevřeli, prokázali dobrá srdce, ale tuto obvyklou formu nic nenahradí,“ uvedla pro server Zlin.cz Romaňáková, která koordinuje sbírku na východě Moravy už šestnáctým rokem.

Loni se tu podařilo vybrat přes 1 700 000 korun. Celkově loňská sbírka vynesla o padesát milionů méně než v roce 2020. Letos by to podle organizátorů mělo být jinak. Vedle přispění přímo do kasičky královské družiny lze stále přispět online na stránkách Tříkrálové sbírky.

Vybrané peníze pomáhají konkrétním lidem

Peníze darované lidmi do tříkrálové sbírky mají své konkrétní využití. “U nás to už tradičně bývá například pomoc Nemocnici Milosrdných bratří ve Vizovicích, podpoříme také mimo jiné projekt letního pobytu pro vážně nemocné děti, část peněz půjde i na chudé chlapce do Bulharska,“ nastínila Romaňáková.

Podle ní je letos zájem dětí i vedoucích družin značný. Už se těší, že po roční pauze přijdou přímo za štědrými lidmi. V Olomouci navíc dodrží tradici, že budou jednu z královských družin tvořit primátor a pomocný biskup.

Autor: pjk, zdroj: Tříkrálová sbírka, foto:

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*