Třicet metrů zabezpečovacích kabelů našli u bezdomovce. Prý je koupil

Kabely krádež
Zabezpečovací kabeláž policisté našli ve známé lokalitě, kde žijí bezdomovci.

Kuriozní případ krádeže třiceti metrů kabelu železničního zabezpečovacího zařízení zaznamenali brněnští policisté. Podezřelý se hájil tím, že kabely koupil na stavbě, shodu s chybějící částí na mostě už vysvětlit nedokázal.

Když chybí třicet metrů zabezpečovací kabeláže, nepomůže ani špatná výmluva

Bleskovou akci podle policistů zahájil telefonát pracovníků Správy železnic, kteří ohlásili, že došlo k poruše zabezpečovacího zařízení a pravděpodobné krádeži kabelů. Hlídka brněnských policistů prověřila úsek trati a na přemostění ulice Plotní skutečně zjistila, že chybí asi 30 metrů kabelu zabezpečovacího zařízení.

Dle místní znalosti pak prověřila místo, kde přebývají lidé bez domova. Už při příchodu na místo byly na hliněné cestě jasně patrné stopy tažení. U ohně pak seděl podezřelý a snažil se ze svazků opálit izolaci. Přesto se snažil hájit tím, že kabely koupil na stavbě za dvě krabičky cigaret. Shodu s chybějící částí na mostě a stejné stopy po řezání už ale vysvětlit nedokázal.

Policistům později devětadvacetiletý muž tvrdil, že si myslel, že jde o nepoužívaný kabel. Ve zkráceném přípravném řízení mu hrozí za krádež a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení až tříletý pobyt ve vězení. Hmotná škoda činí 50 tisíc korun.

Zdroj: Policie ČR, foto:

Doporučujeme


2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*