Třinečtí fanoušci zvolili nejlepší sestavu historie, teď se těší na zápas legend

Hokejisté Třince v roce 1998

Letošní rok je pro třinecký hokejový klub opravdu výjimečný. Extraligový tým pod vedením trenéra Václava Varadi v dubnu dosáhl na druhé zlato v historii a na úplný vrchol došli i junioři. Krásnější dárek si Oceláři ke svému devadesátému výročí snad ani nemohli přát.

Majitelé i akcionáři se shodli na tom, že to byla nejúspěšnější sezona v celé devadesátileté historii,“ uvedl tiskový mluvčí třineckých Ocelářů Radim Sajbot. Slezané šlapou i letos a v extralize se znovu drží vysoko. V tabulce jim aktuálně patří páté místo a zároveň se stali zásobárnou národní reprezentace, do které kouč Miloš Říha povolal na listopadový Karjala Cup hned pět hráčů třineckého kádru.

Nejlepší třinecká formace všech dob

Jedním z nich je i obránce a střelec zlatého gólu z uplynulé sezony Vladimír Roth, který se v nedávném hlasování fanoušků dostal do nejlepší třinecké formace všech dob. Společnost mu v ní dělá slovenský bek Ľubomír Sekeráš, útočníci Martin Růžička, nejproduktivnější hráč klubové historie Richard Král a taky Jozef Daňo. Mezi brankáři anketu ovládl fantom posledního play off a účastník uplynulého světového šampionátu Šimon Hrubec, který po sezoně odešel chytat do KHL. „Lidé měli o hlasování velký zájem a sestavu vybrali velmi přesně. Jsou to osobnosti, které se výrazně zapsaly do dějin třineckého hokeje. Splnilo to naše očekávání, navíc to hodně sledovali i samotní hráči,“ prozradil Sajbot.

Hlasování o nejlepší formaci v dějinách klubu bylo jedním ze střípků, jimiž si v Třinci připomínají kulaté výročí Ocelářů, kteří jsou na hokejové mapě už od roku 1929. „Začali jsme už v únoru. Slavnostně jsme vyzdobili halu, ve vitrínách jsou staré brusle nebo dresy, které připomínají naší historii,“ říká Sajbot.

Utkání legend Třinec – Vsetín 8. listopadu

Oslavy 90 let vyvrcholí v pátek 8. listopadu, kdy se proti sobě v třinecké WERK ARENĚ postaví legendární týmy Ocelářů a Vsetína, které dají vzpomenout na finálovou bitvu Staropramen extraligy z roku 1998. „Ti, co to ještě pamatují, si určitě vybaví nostalgické vzpomínky a podívají se, jak hráči vypadají po 21 letech. Později narození fanoušci zase uvidí něco z naší historie, kterou znají z ročenek nebo záznamů,“ zve na utkání tiskový mluvčí Třince.

Přečtěte si  Na jubilejním dvacátém ročníku motocyklového závodu Slovácký okruh padl traťový rekord

Vsetín tehdy kraloval extralize a ovládl i finále s Třincem, který porazil 3:0 na zápasy. „V té době ještě neexistovala KHL a vsetínští hráči tvořili základ reprezentace. Vsetín byl velký fenomén, žádný jiný tým u nás už takový nebyl. Co jméno, to pojem,“ vzpomíná Sajbot na legendární výběr Valachů, v jehož kádru během finálové série s Třincem figurovali i tři čerství zlatí olympionici z Nagana – Roman Čechmánek, Jiří Dopita a Josef Beránek. „Poté, co jsme na jaře získali druhý titul, nám bylo jasné, že vrchol oslav výročí bude muset být velký. Od našeho prvního titulu je to jen osm let, a tak jsme hledali dál. A napadlo nás finále z roku 1998, do kterého jsme se dostali teprve v naší třetí sezoně v extralize,“ přibližuje zrod myšlenky Sajbot.

Třinec – Vsetín

K vidění budou legendy jako Stavjaňa, Jaškyn, Ujčík, Sekeráš, Čechmánek …

Fanoušci se mohou těšit na velká jména. Za Vsetín tehdy nastupovali například Stavjaňa, Jaškin, Tesařík, Galkin, Bělohlav, Kratěna, Broš, Vlach, Stantien nebo Tomajko, barvy Ocelářů, které vedl Alois Hadamczik, zase hájili Král, Ujčík, Chlubna, Lubina nebo Kontšek. Organizátoři akce odhalují jména hráčů postupně, už teď je ale jisté, že svou výstroj znovu obléknou Biegl, Sekeráš, Daňo, Kaděra, Sršeň, Tesařík nebo Čechmánek. „Těch jmen bude mnohem víc, a proto očekáváme velký zájem diváků. Našim cílem je vyprodat halu,“ přeje si Sajbot.

Autor: pes Foto: HC Oceláři Třinec

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*