U jihlavských fotbalistů končí trenér Kučera. Tým se zaměří na přestavbu mužstva

FC Vysočina do letní přípravy na start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstoupí s novým trenérským týmem. Kouč Radim Kučera, asistent trenéra Josef Mucha a trenér gólmanů Josef Hanzálek se nedohodli s vedením klubu na dalším trvání svých smluv.

„Není úplně šťastné o tomto mluvit před posledním zápasem, chtěli jsme změnu trenérského týmu veřejnosti oznámit až po skončení sezóny. Bohužel se to nepovedlo. Na druhou stranu mají hráči příležitost rozloučit se s trenéry vítězstvím a také fanoušci mají možnost poděkovat trenérům, kteří v Jihlavě zanechali hlubokou stopu. Trenérský tým kouče Radima Kučery v FC Vysočina za půldruhého roku odvedl velmi dobrou práci, držel po celou dobu mužstvo v čele druholigové tabulky a před rokem mu v baráži smolně unikl návrat do nejvyšší soutěže. Také se jim povedlo individuálně zvednout celou řadu mladých hráčů a z našeho pohledu nezpochybnitelně prokázali svou kvalitu v době, která pro klub není jednoduchá. Již v uplynulých měsících jsme si s trenéry nastavili nějaké podmínky, za kterých by mohla naše spolupráce pokračovat. Trenéři z nich nejsou ochotni ustoupit, což plně chápeme, nicméně klub není momentálně schopen garantovat, že mužstvo nedozná změn. Trenérům moc děkuji za spolupráci a to, co klubu obětovali. O jejich další budoucnost nemám strach,“ okomentoval změny na trenérských postech ředitel klubu Jan Staněk.

Úkolem nového trenéra bude přestavba mužstva

Staněk poté dále sdělil: „Nového trenéra budeme chtít oznámit co nejdříve, určitě chceme vybrat někoho, kdo bude zapadat do naší filosofie, bude mít chuť pracovat s mladými hráči a bude chtít zhodnocovat činnost klubové akademie tím, že bude uvádět naše odchovance do dospělého fotbalu a pomůže jim uspět.

Klubový šéf následně doplnil: „V reakci na některé články v novinách chci dementovat informaci, že by klub chystal výprodej všech hráčů, o které bude zájem. To od nikoho nikdy nezaznělo a je to jen smyšlenka novinářů. Pravdou je, že nás čeká přestavba mužstva, které bohužel dva roky po sobě nepostoupilo do nejvyšší soutěže. U některých fotbalistů hraje roli věk, u některých ambice na I. ligu, potřeba změny a další aspekty. Hráčů se ale rozhodně nebudeme zbavovat, pokud za ně nedostaneme adekvátní odstupné. Rozhodli jsme se, že mužstvo budeme budovat znovu a od základů.

Přečtěte si  Postup? Bylo by alibistické říct, že nás nezajímá, přiznal trenér Vyškova Kameník

Kučera lituje špatného úvodu jara

Radim Kučera se s Vysočinou neloučí lehce: „V Jihlavě jsem prožil vydařené období, na které budu vzpomínat jenom v dobrém. Našli jsme zde výborné podmínky pro trénování, komunikativní vedení a vstřícné zaměstnance klubu. Pracovali jsme s ambiciózními a talentovanými fotbalisty a byli jsme blízko úspěchu. Bohužel, postup do nejvyšší soutěže nám nebyl přán. Mrzí mne, že nám vůbec nevyšel start do obnoveného jara, čímž jsme ztratili šanci znovu se pokusit o návrat do ligy. FC Vysočina přeji jen to nejlepší, především pak ekonomickou stabilitu a prostor pro koncepční práci. Těším se na novou trenérskou výzvu, která bude v souladu s mými ambicemi a snad i blíže domovu.

Autor: resp Zdroj a foto: FC Vysočina Jihlava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*