U Moravské zemské knihovny vznikne zastávka MHD. Čeká se na ni dvacet let

Moravská zemská knihovna
Moravská zemská knihovna

Cesta do Moravské zemské knihovny nebo na magistrátní odbory sídlící na Kounicově 67 bude výrazně pohodlnější. Město Brno vybralo projektanta, který v blízkosti navrhne novou zastávku MHD.

Na zastávku u významné instituce se čeká dvacet let

O vybudování zastávky se tu uvažuje skoro dvacet let, její potřeba totiž vyvstala už se vznikem nové budovy Moravské zemské knihovny v roce 2001, uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková. “Místo sice obsluhují jak tramvajové, tak trolejbusové linky, ale leží téměř uprostřed mezi zastávkami MHD a docházková vzdálenost k němu je z některých ze zastávek i 500 či 600 metrů,” popsala situaci Vaňková.

V sousedství celomoravsky významné Moravské zemské knihovny sídlí také odbor dopravně-správních činností brněnského magistrátu, kam si občané chodí vyřizovat řidičské průkazy nebo přepis vozidla.

Plán budoucí zastávky

Zastávka by mohla vzniknout už příští rok

Radní dnes vybrali zhotovitele, který vypracuje veškerou projektovou dokumentaci. Bude jím firma F.E.D., s. r. o., která zakázku provede částku přesahující půl milionu KČ. Samotná realizace zastávky by mohla proběhnout už příští rok.

V místě vznikne obousměrná zastávka s nástupními ostrůvky, které obslouží jak tramvajové, tak trolejbusové linky. Ostrůvky budou bezbariérové, podél jízdních pruhů budou opatřeny zábradlím. „Cílem investice je zvýšit i bezpečnost chodců, kteří v tomto místě přecházejí vozovku,“ dodal brněnský radní David Grund.

Moravská zemská knihovna je druhou největší knihovnou České republiky a největší knihovnou na Moravě. Její knihovní fond čítá více jak 4 miliony knihovních jednotek. Historie knihovny sahá až do 18. století. První potvrzený inventář knih je z roku 1808. V nové budově na Kounicově ulici sídlí knihovna od roku 2001.

Zdroj: město Brno, foto: město Brno, Encyklopedie Brna

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*