U ostravské městské nemocnice už nezaparkujete

Parkoviště u Městské nemocnice Ostrava bude uzavřeno. Vyroste místo něj parkovací dům.

Veřejné parkoviště před Městskou nemocnicí Ostrava se ode dneška stává minulostí. Společnost Ostravské komunikace, která je aktuálně provozuje, dnes v pátek naposledy umožní lidem placené parkování. Chystá se totiž stavba nového parkovacího domu.

V dalších dnech bude vyklizeno stanoviště obsluhy a firma parkovací plochu připraví na předání svému majiteli, tedy městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. “Tato plocha se následně promění ve staveniště, protože v říjnu zde začne růst moderní parkovací dům,” upozornilo město v tiskové zprávě.

O novém parkovacím domě u ostravské nemocnice jsme psali v tomto článku.

Zaparkujete u galerie PLATO

Alternativní parkování bude umožněno na Janáčkově ulici, v prostoru poblíž galerie PLATO. Na příjezdových cestách k parkovišti motoristům pomůže dopravní značení. Dopravu z odstavného parkoviště k nemocnici pak zajistí Dopravní podnik Ostrava. Za parkování u galerie PLATO se platí 20 korun na hodinu, celodenní stání vyjde na 80 korun.

Průjezd přímo do areálu Městské nemocnice zůstane zachován. Do 26. 9. budou řidiči vjíždí z Varenské ulice, později už standardně přes vjezd z ulice Hornopolní. „Sloužit bude pro sanitky i auta s pacienty, kteří budou kvůli svému zdravotnímu stavu potřebovat vjet dovnitř,” uvedl náměstek ostravského primátora pro dopravu Vladimír Cigánek. 

K cestě z parkoviště u galerie Plato lze dojet také autobusem MHD číslo 50, která má nástupní i výstupní zastávku na Porážkové ulici, tedy v blízkosti parkovací plochy. Změněna byla trasa autobusu linky číslo 99. Ta jede na Frýdlantské mosty, přičemž pokračuje ve směru ulice Cingrova, Českobratrská, Hornopolní, Nemocniční a následně po své trase. 

Připravovaný parkovací dům, který v budoucnu poslouží nejen ke komfortnímu parkování návštěvníků nemocnice, ale i řidičům mířícím do blízkého okolí, by měl být hotový do konce roku 2023.

Zdroj a foto: město Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*