Uherské Hradiště promění přípravy na Vánoce, město představilo program

Také letos v Uherském Hradišti počítají s malým a velkým jarmarkem či kluzištěm.

Uherské Hradiště opět zkrášlí vánoční výzdoba. Do atmosféry předvánočního času budou ulice města uvedeny nejpozději 26. listopadu. Chybět nebude vánoční strom na Masarykově náměstí ani malý a velký jarmark.

Vánoční strom i výzdoba budou dělat radost obyvatelům i návštěvníkům města po celý advent, Vánoce a přes Nový rok. V historickém centru Uherského Hradiště je v posledních letech slavnostní osvětlení nejen na Masarykově náměstí, ale je nataženo také v přilehlých ulicích mezi domy. “Světelná výzdoba se samozřejmě týká vánočního stromu i dalších stromů na jiných místech ve městě. Z živých vzrostlých jehličnanů jsou každoročně nazdobeny například ty na Mariánském a Palackého náměstí nebo na Náměstí Míru,” sdělil tiskový mluvčí města Jan Pášma.

Jak dále informoval, v letošním roce se rozšíří vánoční výzdoba o světelné nazdobení dalších dvou vzrostlých lip na centrálním Masarykově náměstí. Návrh výzdoby stromů byl řešen tak, aby zapadl do motivu současné vánoční výzdoby na náměstí a přilehlých prostorách a dokresloval celkový dojem. Po roční odluce se vrací do Prostřední ulice na balkon budovy Staré radnice i velký nasvětlený trs jmelí.

Město Uherské Hradiště má novou vánoční výzdobu 6 let. Když se v roce 2015 před Vánoci rozsvítila, všichni si všimli, že je jiná než v minulých letech. „Chtěli jsme, aby byla slavnostnější, výraznější, hezčí a na více místech. Prvky původní výzdoby jsme pak přesunuli do center místních částí, kde do té doby nic nebývalo,“ doplnil starosta města Stanislav Blaha.

Vánoční strom bude letos ze Štěpnic

Bez rozzářeného vánočního stromu na náměstí si Vánoce již neumíme představit. Spolu se světelnou výzdobou města dokresluje předvánoční náladu ve městě a přináší radost dětem i dospělým. Na území Uherského Hradiště a jeho městských částí využívá město živých vánočních stromů, s jedinou výjimkou Masarykova náměstí. Za tímto účelem město každoročně vybírá vánoční strom z těch, které jsou tak jako tak určeny k pokácení.

“Letos by se symbolem Vánoc, který bude stát na hlavním náměstí, měl stát jehličnan ze Štěpnic. Adeptem na hlavní vánoční symbol ve městě je douglaska tisolistá, která roste blízko jednoho z obytných domů na sídlišti,” upřesnil Pášma.

S kluzištěm se počítá i letos

Jarmarky budou, slavnostní rozsvícení ne

Rozsvícení vánočního stromu a vánoční výzdoby plánuje město Uherské Hradiště na pátek 26. listopadu, kdy bude zahájen prodej občerstvení v dřevěných stáncích, takzvaný „malý jarmark“, který potrvá až do 6. ledna příštího roku. Neuskuteční se ale slavnostní rozsvícení vánočního stromu spojené s videomappingem. Město se rozhodlo zrušit tuto hromadnou akci kvůli aktuální epidemické situaci.

Přečtěte si  Na jedné z nejvytíženějších moravských tratí mezi Přerovem a Brnem začne 14 denní výluka

Tradiční “velký” Vánoční jarmark plánuje město v rozmezí 11. – 22. prosince. Jarmark, na kterém se představují zejména prodejci tradičních rukodělných výrobků, bude doprovázet kulturní program, který bude ve všední dny zejména odpoledne a večer. V dopoledních hodinách bude znít reprodukovaná hudba, především koledy.

„Opět počítáme také s Ježíškovou nebeskou kanceláří, ve které mohou návštěvníci, malí i velcí, psát svá přání Ježíškovi na nekonečně dlouhý dopisní papír. Na náměstí bude umístěna již od zahájení adventu, tedy od 26. listopadu,“ slíbil starosta Stanislav Blaha.

„I když největší z plánovaných akcí pro letošní předvánoční čas jsme museli zrušit, stále máme připravený bohatý kulturní program pro nadcházející adventní dny. Počítáme s Ježíškovou dílnou a mnoha dalšími akcemi ve Slováckém muzeu, v Městských kinech, ve Slováckém divadle, ve Skanzenu a parku Rochus a na řadě dalších míst. Bohužel nedokážeme dopředu slíbit, že se všechny akce uskuteční v plném rozsahu,“ doplnil starosta.

V Uherském Hradišti bude také letos možnost bruslit na umělém kluzišti, které bude umístěno ve sportovním areálu na sídlišti Východ. Kluziště bude v provozu od 26. listopadu, denně od 10 do 18 hodin. Výjimkou budou dny 24. a 25. prosince a 1. ledna.

Zdroj a foto: město Uherské Hradiště

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*