Uherskobrodská zbrojovka koupila legendární americký Colt

Uherskobrodská zbrojovka koupila legendární americkou značku Colt. Společnost získá stoprocentní podíl v Coltu za téměř 5 miliard korun. Zbrojovka tak potvrdila záměr stát se lídrem v odvětví výroby střelných zbraní.

Legendární značka se spojila se světovým výrobcem

Podle smluvních podmínek získá CZG – Česká zbrojovka Group SE 100% podíl v Colt Holding Company LLC za částku 220 milionů dolarů (přibližně 4,7 miliard korun) v hotovosti a dále za 1 098 620 kusů nově vydaných kmenových akcií CZG.

„Toto spojení je strategickým krokem pro obě společnosti. Akvizice společnosti Colt, ikonické značky a etalonu na trhu ozbrojených složek i na civilním trhu v celosvětovém měřítku, přesně zapadá do naší strategie stát se lídrem v odvětví výroby střelných zbraní a klíčovým partnerem pro ozbrojené složky. Jsme hrdí na to, že můžeme do našeho portfolia zařadit Colt, který stojí po boku americké armády již více než 175 let,” uvedl prezident a předseda uherskobrodské zbrojovky.

„Vyhlídky na toto strategické spojení nás velmi těší. V posledních pěti letech jsme dosáhli v provozních a finančních výsledcích Coltu historického obratu a tento důležitý společný krok s CZG nám umožní využít významné příležitosti k růstu. Jsme nadšeni, že můžeme spojit síly s CZG. Bude to silné propojení pro obě značky i pro naše zákazníky,“ doplnil prezident a generální ředitel společnosti Colt Dennis Veilleux.

Akvizice bude financována ze stávajících hotovostních zdrojů CZG. Celá transakce podléhá schválení regulačních orgánů a vypořádání se očekává v první polovině roku 2021. Podle vedení uherskobrodské zbrojovky firma získá další významné výrobní kapacity ve Spojených státech amerických a Kanadě a rozšíří svou celosvětovou zákaznickou síť.

Americká zbrojovka Colt je dlouhodobým dodavatelem americké armády – spolupráce se datuje více než 175 let zpátky. Prostřednictvím své kanadské dceřiné společnosti taktéž výhradním dodavatelem malých zbraní vojenským složkám v Kanadě. CZG – Česká zbrojovka Group je společně se svými dceřinými společnostmi jedním z předních evropských výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další civilní využití. Navazuje na původní zbrojovku v Uherském Brodě.

Zdroj a foto: CZG – Česká zbrojovka Group

Přečtěte si  Brno osazuje veřejné budovy fotovoltaickými panely, v plánu je až 650 střech a 43 gigawatt hodin solární elektřiny ročně

Související články

Doporučujeme

3 Comments

  1. Těžko říct, zda na výrobu těchto zákeřných smrtících zbraní je třeba být na Moravě pyšní. Ještěže hlavní obchodní centra prodeje všech těch kvérů z Uh. Brodu jsou v Praze, v Kansas City, v Oakhurstu v Kalifornii a v Norwichi v New Yorku. Myslíte si někdo, že mají v Brodě statistiku, kolik jejich zbraní posloužilo k sebeobraně a kolik k odporným vraždám z rukou různých teroristů a maniaků?

      • Ještě doplním:
        Colt, legendární výrobce zbraní podal v červnu 2015 návrh na insolvenci. Soudní dvůr schválil plán reorganizace v lednu 2016 a továrna pokračuje ve výrobě. V omezeném sortimentu jsou pouze zbraně – nevyrábí se už nože a další příslušenství. Pro tento sortiment licencuje jiným výrobcům značku a logo Colt, protože je stále žádaná.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*