Ukrajinských vlajek přibývá. Z Moravy cítíme podporu, řekl velvyslanec

Vlajka Ukrajiny na budově brněnského divadla Husa na Provázku

Nejdříve Olomouc, pak Ostrava a teď už celá řada míst na Moravě. Tam všude zavlála ukrajinská vlajka jako výraz solidarity a podpory. Samosprávy a instituce tak reagovaly na vyslání ruských vojsk na východ Ukrajiny.

“Vlna podpory z Moravy! Ukrajinskou vlajku vyvěsilo například zastupitelstvo města Znojma a Janáčkova akademie múzických umění. Barvy ukrajinské vlajky zdobí Mahenovo divadlo,” všimlo si Velvyslanectví Ukrajiny v České republice.

Vyvěšení vlajky Ukrajiny chystá město Brno. Jeho představitelé budou jednat se zdejším ukrajinským konzulátem. Masarykova univerzita přislíbila pomoc ukrajinským studentům v případě nouze.

Rusko porušilo mezinárodní právo

Ruský prezident Vladimír Putin včera oznámil, že uznává nezávislost dvou separatistických útvarů na východě Ukrajiny. Následně na toto území vstoupila ruská armáda, která zahájila “misi na zajištění míru”.

Podle řady světových politických lídrů jde o porušení mezinárodního práva. Západní státy postupně ohlašují sankce namířené proti Rusku.

Autor: pjk, foto: stránky institucí a samospráv

Doporučujeme

1 Comment

 1. V záplavě mávání ukrajinskými vlajkami a nenávistného plivání na vlajky jiné bych si dovolil připomenout citát Jana Amose Komenského:
  “Tehdy bude všeobecný mír v celém světě, až se odevšad odstraní nenávist i příčiny nenávisti, vzájemné rozepře. Neboť lidé nebudou míti, oč by se přeli, když všichni budou před sebou jasně vidět tytéž pravdy.”
  J.A. Komenský – Cesta světla (Via Lucis); kapitola XX, odstavec 13 – viz také:
  http://www.vialucis.cz/kapitola20.htm

  Pamětní deska v obci Komňa
  https://slovacky.denik.cz/galerie/denik-na-navsteve-v-komni.html
  galerie: foto 31 ze 46

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*