Unikátní papouščí zoo v Bošovicích opět hlásí rekord. Letos ji navštívilo 45.000 lidí

Papouščí zoo v Bošovicích

Specializovanou papouščí zoo v Bošovicích na Brněnsku letos navštívilo téměř 45.000 lidí, nejvíce za dobu existence zařízení. Zoo už ukončila sezonu, počet návštěvníků však ještě není konečný, v plánu je každoroční předvánoční krmení papoušků. Informaci dnes uvedla ředitelka zahrady Hana Škrháková. Loni do papouščí zoo přišlo téměř 30.000 lidí, což bylo dosud nejvíce.

Návštěvnost zoo se zvětšila o téměř 50 procent

Unikátní zoo, o kterém jsme už dříve psali (viz tento článek), pro letošek ukončilo sezonu 17. listopadu, ředitelka však odhaduje, že 200 až 300 lidí by ještě mohlo přijít na předvánoční krmení papoušků. “Atakujeme hranici 45.000 návštěvníků. Jestli se nám ji podaří překonat, to netuším, ale i tak jsme rozhodně velmi spokojeni. Vždyť s návštěvností jsme šli nahoru téměř o 50 procent,” uvedla Škrháková.

Unikátní zařízení získalo nové druhy papoušků

Návštěvníkům zoo i letos představila nové papouščí druhy, například ary amazonské, které se řadí k malým druhům arů. Zařízení pár papoušků získalo ze soukromého chovu z Německa. Jde o poměrně neznámý druh, vyskytuje se jen ojediněle v soukromých chovech.

Návštěvníky zoo lákala i na mláďata, letos se jich podle ředitelky vylíhlo asi 180. Jde třeba o malé papoušíčky, amazoňany panamské či amazoňany žlutohlavé velké, ary červenoramenné a také raritní kogny smaragdové.

Zoo chová kolem dvou stovek papoušků, navazuje na místní tradici

Zahradu tvoří 110 prostorných voliér, k vidění je asi 200 dospělých opeřenců ve více než 50 druzích. Převážnou část tvoří jihoameričtí papoušci, ale jsou tu také papoušci z Afriky či Austrálie.

Zoo je asi 25 kilometrů od Brna. Jako zoologická zahrada dostala licenci pro činnost v roce 2008, pro veřejnost byla otevřena v létě 2011. Jejím přirozeným předchůdcem byla Farma Ara, kterou založil Vlastimil Škrhák už v 80. letech.

Zdroj: ČTK, foto: Papouščí ZOO Bošovice

Související články

Přečtěte si  Mezi nejlepší města pro podnikání na Moravě patří krajská centra. Překvapila obě Meziříčí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*