Aktuálně: V Bohumíně se srazilo pendolino, strojvedoucí zemřel

Při výjezdu ze stanice Bohumín se pendolino srazilo s posunovací lokomotivou.

AKTUALIZOVÁNO

Ve stanici Bohumín došlo v pondělí brzy ráno k srážce vlaku pendolino s posunovací lokomotivou. Nehodu nepřežil strojvedoucí, zranění jsou další členové obsluhy vlaků. Pendolino zřejmě nedodrželo návěstidlo.

Moravskoslezští záchranáři potvrdili, že zranění jsou čtyři muži středního věku z posunovací lokomotivy. Zranění se pohybují od lehkých po středně těžká. Strojvedoucí pendolina jedoucího směr Praha na následky nehody zemřel. Lehce zraněná je jedna příslušnice vlakového personálu. Ve vlaku cestovalo dalších čtrnáct lidí, kteří byli evakuováni.

Ke srážce došlo v pět hodin ráno. “Pendolino se při výjezdu ze stanice střetlo se záložní posunovací lokomotivou Kocour. Vykolejily při ní dva vozy pendolina, poškozeny byly výhybky,” upřesnili na Twitteru moravskoslezští hasiči.

V bohumínské stanici došlo k přibližně půlhodinovému přerušení provozu. Zastavení provozu na Polsko stále trvá.

Pendolino nejspíš projelo návěstidlo

Drážní inspekce za pravděpodobnou možnost srážky označila nepovolenou jízdu, kdy pendolino projelo návěstidlo se zákazem jízdy. Vjelo do místa, kde ještě nebyly správně postaveny výhybky. Přesnou příčinu odhalí až vyšetřování. Podle inspektorů půjde škoda do desítek milionů korun.

Autor: pjk, zdroj: HZS ČR, Drážní inspekce, Policie ČR, foto: HZS MSK

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*