V Brně jezdí nová bezplatná okružní linka pro návštěvníky koupaliště Riviéra

Od čtvrtka 1. června 2023 začnou jezdit autobusy po nové okružní lince s označením C. Ta zajistí doplňkovou obsluhu areálu Riviéra a jeho propojení s okolními místy. V provozu bude do konce letních prázdnin a bude bezplatná.

Od března letošního roku se v Bauerově ulici staví další část městského okruhu. Proto je výrazně omezen přístup do areálu koupaliště Riviéra a musela být dočasně zrušena i parkovací místa v dané lokalitě.

„Uvědomujeme si problémy, které stavební práce přináší. Riviéra je s kapacitou 7 800 návštěvníků největším koupalištěm v Brně. Posílením stávajících linek MHD chceme předejít případným dopravním komplikacím. Současně prosíme návštěvníky areálu, aby k dopravě využívali právě autobusové linky,“ uvedl radní města Brna pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Linka C pojede denně v okružní trase Riviéra – Velodrom – Křížkovského – Výstaviště, hlavní vstup – Pisárky – Riviéra. Autobusy budou jezdit v intervalu 15–20 minut.

Linka C bude zajišťovat doplňkovou dopravní obsluhu. Autobusová linka 84 z Mendlova náměstí zastávku Riviéra neobsluhuje. Cestující, kteří míří na koupaliště, by se měli dopravit tramvají číslo 1 nebo trolejbusy číslo 25 či 26 až do zastávky Pisárky, kde mohou přestoupit na autobusovou linku 44 a od 1.června i na linku C. Večer z Riviéry lidé odjedou linkou 44 na Mendlovo náměstí nebo linkou C k výstavišti.

Nová okružní linka je pro cestující zdarma. S jejím provozem se počítá do neděle 3. září. Podrobné schéma a její jízdní řád je k dispozici na stránkách Dopravního podniku města Brna

Autor: red Zdroj: Město Brno Foto: Koupaliště Riviéra

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*