V Brně posunou hranice městských částí, řeší spor o cestu

Změna hranic se týká sporné cesty, která vede ze zastávky Lesní na hotel Myslivna.

Zástupci brněnských městských částí Kohoutovice a Nový Lískovec se domluvili na návrhu změny katastrální hranice mezi svými územími. Část cesty ze zastávky Lesní na Myslivnu by měla nově patřit Novému Lískovci. Změnou se mají vyřešit dlouhodobé komplikace, který způsobuje neurčité rozdělení cesty a s tím spojené problémy při její správě a údržbě.

Jedná se o dlouhodobý problém, který trápí obě městské části. Na hranicích nad pomníkem na zastávce těsně nad Antroposem na ulici Lesní je cesta, která vede z Nového Lískovce až na Myslivnu. Tato území je rozpůlené mezi městské části zvláštním způsobem, který činí problém při údržbě cesty,“ uvedl kohoutovický starosta Jakub Hruška. 

Jednání o změně katastrální hranice mezi Novým Lískovcem a Kohoutovicemi podnítil současný stav cesty. Po velkých deštích se cesta nachází ve velmi špatném stavu a je nutné ji opravit a navrátit do původního stavu. Za současné situace by údržba náležela oběma městským částem, které by se na ni musely podílet poměrně na základě umístění cesty v jejich území.

Cesta připadne Novému Lískovci

Celou cestu by měla dle domluvy spravovat pouze městská část Nový Lískovec. „Domluvili jsme se se starostkou Nového Lískovce Janou Drápalovou, že jim naši část cesty převedeme, aby se o ni mohla starat pouze jedna městská část, protože se cesta de facto nachází na jejich území. Tento krok nám dává velký smysl a usnadní to práci oběma městským částem, aby správa cesty probíhala tak, jak má,“ upřesnil Hruška.

Návrh nové katastrální hranice vznikl po jednání, kterého se účastnili starostka Nového Lískovce Jana Drápalová, starosta Kohoutovic Jakub Hruška, zástupci Lesů města Brna, Odborů životního prostředí a majetkového a stavebního. Následně došlo ke zpracování geometrického zaměření s návrhem nové hranice. Nyní budou městské části prostřednictvím svých zastupitelstev žádat město Brno o posunutí katastrální hranice.

„Pevně věřím, že zastupitelé na městě toto logické posunutí hranice městských částí schválí. Je na něm shoda napříč městskými částmi a paní starostka Drápalová má již připraven projekt na opravu této komunikace. Bez posunutí by byla realizace velmi obtížná,“ dodal kohoutovický starosta.

Přečtěte si  Nová dekontaminační jednotka Fakultní nemocnice u sv. Anny pomůže životnímu prostředí

Foto: hotel myslivna, město Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*