V Brně se narodilo rekordní množství dětí. Město investuje do nových školek

Mateřská škola - ilustrační foto.
Mateřská škola - ilustrační foto.

Brno chce do tří let vybudovat více školek kvůli loňské vysoké porodnosti. Do roku 2022 by mělo za desítky milionů vzniknout 12 tříd asi s 300 místy. Pokud by město do navyšování kapacit ve školkách neinvestovalo, nebylo by v roce 2021 ani pro mnohé tříleté děti místo. Loni se v Brně narodilo přes 4700 dětí, nejvíce za posledních více než 30 let.

Nová kapacita má vzniknout po dvou až třech třídách v městských částech Bystrc, Židenice, Vinohrady, Líšeň a Žebětín, kde by mohly být s místy v budoucnu problémy. Oblasti vzešly z analýzy. “Nová místa budeme zřizovat ať už v budovách základních škol, přístavbami nebo nástavbami, v nevyužitých objektech nebo v novostavbách,” uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Zatím není jasné, kolik nové prostory budou stát. Bude to ale v řádu desítek milionů korun. Vzniknout by mělo 300 míst, což by při počtu 25 dětí ve třídě znamenalo 12 tříd.

V Brně se loni narodilo 4749 dětí, což je nejvíce od roku 1984. Město zřizuje přes 130 mateřských škol, které navštěvuje kolem 12.000 dětí. Ve školkách je v této chvíli dostatečná kapacita i pro všechny tříleté děti. Kromě toho spravuje Brno i 70 základních škol, které navštěvuje bezmála 30.000 dětí.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: freepik.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*