V Brně se rozběhlo finálové hlasování o projektech navržených občany

Altán v Novém Lískovci - realizován v rámci participativního rozpočtu

Stejně jako v předchozích letech probíhá v listopadu v Brně tradiční hlasování o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Oblíbený brněnský projekt vstupuje již do 6. ročníku finálového hlasování, do kterého se letos probojovalo téměř pět desítek proveditelných projektů. Z nich město uskuteční vítězné nápady do celkové částky 35 milionů Kč. Hlasování je otevřené od 1. do 30. listopadu.

Hlasující mají k dispozici 5 kladných hlasů a 2 záporné

Do finálového udílení hlasů se mohou zapojit obyvatelé starší 18 let s trvalým pobytem v Brně. Každý má k dispozici pět kladných hlasů a dva záporné. Jednomu projektu může hlasující udělit až dva kladné hlasy a jeden záporný.

„Těším se, že i letošní ročník přinese hojnou účast hlasujících a Brňané využijí možnosti podpořit nápady, které pomohou vylepšit Brno. Vybírat mohou skutečně z rozmanité skupiny 47 projektů z oblastí zaměřených například na děti, sport, zábavu, kulturu nebo také zeleň,“ uvedl radní pro participaci Filip Chvátal.

Participativní rozpočet nabízí obyvatelům možnost podílet se na rozvoji a vylepšení města pomocí jejich nápadů a hlasování. V jarní části navrhují Brňané projekty, pro které musí získat podporu.  Podpořené projekty jsou v průběhu léta posouzeny magistrátními odbory i městskými částmi a ty, které jsou vyhodnoceny jako proveditelné, soutěží o vítězství v celoměstském finále.

Díky brněnskému participativnímu rozpočtu bylo dokončeno celkem 31 projektů za 54 mil. Kč a dalších 32 projektů za 83 milionů korun je realizováno.

Jeden ze zúčastněných projektů loňského ročníku, který je momentálně v realizaci

Dětská hřiště, park i parkování

Nabídka letošních navržených projektů je opět pestrá. Milovníci kultury tam najdou klavírní koncerty, festival slovanských národů nebo nákup knih pro ukrajinské děti. Několik projektů se zaměřilo na vznik nebo úpravu parků v Řečkovicích nebo Komíně. Zastoupeno je také hned několik dětských hřišť a sportovišť nebo podpora onkologicky nemocných.

Se všemi finálovými projekty se Brňané mohou seznámit v galerii na webových stránkách paro.damenavas.cz a také na panelech na výstavě na náměstí Svobody, která probíhá od 25. října do 9. listopadu. Ve vybraných dnech zde bude i stan Dáme na vás, kde koordinátorky rády pomohou s hlasováním. Hlasovat lze rovněž na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena nebo po předchozí dohodě i na Odboru participace na Husově 12. Online hlasování je přístupné prostřednictvím stránek paro.damenavas.cz nebo s využitím full účtu na Brno iD.

Přečtěte si  Otevření prvního moravského centra pro léčbu genetických onemocnění ve Fakultní nemocnici v Brně

Autor: red Zdroj a foto: Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*