V brněnské zoo se poprvé objeví pižmoni. Rozšíří severskou Beringii

Ilustrační obrázek

Zoo Brno obohatí nový zvířecí druh – pižmoni. Plánuje se kvůli tomu mimo jiné i vznik nového výběhu. Radní města už posvětili investiční záměr na vybudování expozice. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Předpokládané náklady počítají s 11 miliony korun. Pižmoni představují zavalité sudokopytníky s mohutnými rohy a dlouhou srstí, přizpůsobenou životu v mrazivých arktických oblastech.

Plánuje se postavení chovného zařízení

Zoo počítá s vybudováním venkovního i krytého chovného zařízení pro pižmoně s výběhem i dvorkem. “Stavbaři zde proto zdemolují nepoužívané toalety u výběhu tygrů. Namísto nich vyroste nová budova se třemi oddělenými boxy pro zvířata. Výběh pižmoňů bude součástí většího expozičního celku Beringie, který mapuje vzácné živočichy polárních oblastí severní polokoule,” uvedl náměstek primátorky.

Pižmoni jsou součástí dlouhodobé chovatelské koncepce

Plánovaný chov pižmoňů je podle ředitele zoo Martina Hovorky součástí dlouhodobé chovatelské koncepce. “Pižmoni najdou svůj domov v expozičním celku Beringie v dolní části zoo, a doplní tak další zvířata ze severských oblastí,” uvedl Hovorka. Hlavní výběh bude mít podle něj plochu přes 700 metrů čtverečních.

Zoo Brno loni hlásilo rekordní návštěvnost

Brněnskou zoo loni navštívilo přes 330.000 lidí, což bylo nejvíce od roku 1997, kdy zařízení zavedlo přesnou evidenci všech návštěvníků. Počet návštěvníků tak v roce 2018 překonal i rok 2008, kdy do zoo především kvůli mláďatům ledního medvěda přišlo skoro 327.000 lidí. Loni byli lidé zvědaví především na lvíčata.

Zdroj: ČTK, foto: nps.gov

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*