V centru Brna otevírá restaurace za miliony, pandemii navzdory

Nová restaurace vystřídala Zelenou kočku, zavřela před třemi lety.

Fenomén pivního Brna má další zastávku. Navzdory covidové situaci otevírá restaurace Na solnici v centru moravské metropole. Náklady na rekonstrukci podniku se vyšplhaly na 7 milionů korun. Otevření odsunula nejen pandemie, ale také rozsáhlé opravy ulice Solniční, kde mimo jiné bádali archeologové.

„Covidová doba přinesla i nám spoustu starostí. Přesto jsme rádi, že můžeme restauraci otevřít alespoň pro očkované návštěvníky a v omezeném režimu do desíti hodin večer. Věříme, že to je dobrá zpráva pro všechny Brňany v obtížné době, která nedovoluje ani navštívit klasické vánoční trhy,“ uvedl provozní restaurace Martin Čech.

S covidem už jsme nepočítali

Restaurace Na solnici navazuje na restauraci Zelená kočka ve stejném místě, jejíž provoz byl ukončen v roce 2018. Skupina podnikatelů spojená s Pivovarem Dalešice, se následně pustila do rozsáhlé rekonstrukce. „Ta byla nakonec podstatně delší, než se předpokládalo. Dokončení odsunula jak covidová krize, tak rekonstrukce ulice Solniční, která započala v roce 2019 a byla dokončena až letos na podzim,“ uvedl Čech.

Přiznal zároveň, že termín otevření 1. prosince byl plánovaný dlouho dopředu. Tedy v době, kdy už majitelé ani nepředpokládali, že by se vzhled ke covidu mohl opakovat scénář z loňského roku. „Pro nás je to samozřejmě velká komplikace a návratnost investice se tak nutně prodlouží. Naší výhodou je kapitálově silné zázemí i propojení s dalešickým pivovarem,“ uvedl Čech.

Dalešice, polední menu i snídaně

Kromě dalešického piva, které v Brně už zdomácnělo, restaurace nabídne klasickou domácí i mezinárodní kuchyni s poledním menu o třech chodech. „V kuchyni, která je z části otevřená a host tak do ní může nahlédnout, budeme pracovat s kvalitními surovinami od místních dodavatelů. V budoucnu chceme připravovat i snídaně. Dělat budeme i vlastní uzené klobásy nebo zauzlenou sekanou,“ dodal Čech.

Název restaurace odkazuje na ulici pojmenovanou už od konce 19. století podle někdejšího solního úřadu, který se v místě nacházel. V širším prostoru Solniční ulice bádali v uplynulých měsících také archeologové. Jedním z nejzajímavějších nálezů byly základy půlválcové bašty, vestavěné ve druhé polovině patnáctého století do severozápadního nároží parkánové hradby.

Přečtěte si  Starobrno představilo nový design. Zdůrazňuje regionální pouto

Zdroj a foto: restaurace Na Solnici

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*