V Jihlavě to nefungovalo, přiznal Oulehla. Teď hraje o čelo tabulky

Fotbalisté druholigové Jihlavy letos poprvé klopýtli. Po třech výhrách remizovali 1:1 v Kroměříží, v tabulce jsou ale zatím třetí. 

Poté, co Vysočina třikrát v řadě vyhrála, jela pro všechny body i do Kroměříže. Na půdě nováčka ale remizovala. „Byl to těžký zápas. Herně jsme ho nezvládli tak, jak jsme chtěli,“ řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz trenér Jihlavy David Oulehla

Co se vám tentokrát nepovedlo?

Nebyli jsme technicky tolik kvalitní. Navíc jsme dohrávali v devíti, což bylo náročné. Kluci se v závěru museli hodně vydat, to musím ocenit. Přežili jsme, nakonec máme bod.

Už jste někdy zažil dvě červené karty během jednoho zápasu? Budete je hráčům vyčítat?

Něco takového nepamatuju. Byly tam věci z pohledu soubojové složky, se kterými nejsme spokojeni. Hodně se tomu teď věnujeme a zaměřujeme se na to, abychom podobným věcem předešli.

Že budete hrát v pátém kole o čelo tabulky s prvním Táborskem, s tím jste asi nepočítali, že?

Druhá liga je hodně vyrovnaná. Taky jsme mohli být na nule. Tvrdě ale pracujeme a není náhoda, že jsme tam, kde se nyní nacházíme. Uvidíme, jak se nám bude dařit dál. Vím, že to může znít jako klišé, ale jdeme zápas od zápasu.

Nemohli po dobrém vstupu do sezony hráči utkání na půdě nováčka z Kroměříže podcenit?

To ne. Věděli jsme, že to bude těžké. Kluky jsme připravili, ale nebyli dostatečně kvalitní. Poztráceli jednoduché míče, nebyli přesní, volili špatná rozhodnutí. Když měli hrát středem, tak šli stranou. A naopak. Navíc se hrálo na těžkém hřišti, soupeř bojoval, hrál dobře. Taková je druhá liga. Ne vždy všechno vyjde podle představ.

Potvrzuje se, že každý může hrát s každým?

Sleduji hodně utkání, naživo i v televizi. Sledujeme soupeře, je to vážně vyrovnané. Rozhodují maličkosti a detaily.

Co říkáte na dosavadní klopýtání Zbrojovky?

Je to pro mě překvapení. U týmu s takovým rozpočtem se očekává, že budou hrát výš, že budou atakovat první místo. Po sestupu jim někdo odešel, další hráči přišli, možná budou potřebovat více času, aby se do toho dostali. Zatím na mě ale nepůsobí dobře.

Loni jste se zachránili na poslední chvíli. Byla to velká úleva?

Bylo to hodně náročné. Jdete do týmu zvenku, je třeba nějaký impuls, změníte detaily, zamícháte sestavou. Cítil jsem tady, a pak i prožíval, hodně problémů. Nebylo to jednoduché. Ale jsem rád, že jsme to zvládli a dobře vstoupili do nového ročníku.

Takže na tom Jihlava nebyla v době vašeho příchodu dobře?

Moc dobré jsem to tady necítil. Nebylo tady dobré rozpoložení. Vztahově to nefungovalo tak, jak jsem chtěl. Muselo se to vyčistit, teď je už vše správně.

Jak se vám tým povedlo během léta předělat?

Bylo to hodně o nastavení kabiny. Aby fungovaly mikrovztahy, aby si hráči pomáhali a respektovali se. Máme dost široký kádr, takže ty, co hrají, musíme udržovat v napětí, aby věděli, že na ně tlačí konkurence. Někdo se do nominace párkrát nedostane, ale je důležité, aby věděl, že šanci má příště. Je to o chemii.

Chystáte v kádru ještě nějaké změny?

Ještě řešíme jednu věc dovnitř. Uvidíme, možná jednoho nebo dva hráče uvolníme, aby měli na hostování pravidelné vytížení. Jinak je ale kádr uzavřený.

Autor: resp

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*