V Kroměříži řádili vandalové, poničili naučnou stezku

Poničená naučná stezka veverky Čiperky

Kroměřížská radnice v poslední době registruje několik případů ničení veřejného majetku. Naposledy neznámí vandalové přes víkend počmárali a poničili tabule na naučné stezce veverky Čiperky na Barbořině. Újmě neunikl ani mobiliář na Bágráku.

„Místo je vyhledávané rodinami s dětmi, pro které je stezka příjemným zpestřením při procházce. Nerozumím tomu, proč někomu vadí natolik, že má potřebu ji ničit,“ uvedl k incidentu kroměřížský místostarosta Vít Peštuka.

Další poničené věci město zaznamenalo na Bágráku, kde někdo opakovaně naházel do vody odpadkové koše a poničil dřevěná lehátka. „Pro takové jednání nemám žádné pochopení. Poprvé, když se to stalo, byl mobiliář akorát dokončený, město ho ani nestihlo od dodavatele převzít. Zástupci firmy nám řekli, že za dobu existence společnosti se s něčím takovým ještě nesetkali. Po převzetí byl mobiliář záhy znovu poškozen,“ popsala místostarostka Daniela Hebnarová.

Město nyní vyčísluje způsobené škody. Městská policie v neděli na místě zajistila ulomené části naučných tabulí. „Podáme zřejmě trestní oznámení, aby se vandalismem zabývala policie. Zvážíme také další opatření vedoucí k ochraně majetku města. Zároveň uvítáme, pokud by se na město obrátil kdokoliv z občanů, který si v souvislosti s ničením naučné stezky na Barbořině či mobiliáře na Bágráku všiml čehokoliv podezřelého,“ doplnila Hebnarová.

Kroměříž trpí vandalismem

Město již dříve řešilo řádění vandalů v rekreačním a odpočinkovém areálu Šlajza, kde na jaře roku 2021 vznikla zelená plocha s běžeckým okruhem, herními a zábavnými prvky, veřejnými ohništi a přístřešky pro posezení. Největším případem ničení městského majetku z posledních let je požár skateparku v Obvodové ulici z května 2020. Radnice sportoviště v minulém roce zhruba za tři miliony korun obnovila.

Zdroj a foto: město Kroměříž

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*