V Kunovicích otevřeli zrekonstruovaný průtah centrem města. Zvýší se kapacita i bezpečnost

V Kunovicích na Uherskohradišťsku byl dnes v pondělí 8. srpna slavnostně otevřen zrekonstruovaný průtah silnice I/55 vedoucí centrem města. Úsek dlouhý 1,2 kilometru byl částečně rozšířen, dostal nový povrch, upraveny byly křižovatky i souběžné trasy pro pěší a cyklisty.

„Modernizovaný průtah Kunovic přinese vyšší bezpečnost všech účastníků silničního provozu včetně chodců a cyklistů. Posílena byla i jeho kapacita, která byla již dlouho nevyhovující a způsobovala zejména v pracovních dnech opakující se dopravní zácpy a také vyšší nehodovost,” uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Radek Doležel.

Rekonstrukce průtahu, zahájená loni v červenci, přišla na 116 milionů korun bez DPH. Investorem stavby bylo Ředitelství silnic a dálnic ČR. To do budoucna počítá s obchvatem Kunovic, od nějž lze očekávat výrazné zklidnění silničního provozu v centru města.

Silnice I/55 je významnou dopravní tepnou severojižního směru, která na svém tahu napříč třemi kraji prochází řadou měst a obcí.

Autor: red Zdroj a foto: Zlínský kraj

Doporučujeme

2 Comments

  1. Jakykoliv průtah a semafory na silnicích první třídy (zmiňovaná severojižní I/55 a křižující I/50 ze západu na východ) je nesmysl.
    Tam patří obchat a mimoúrovňové křížení – ale tak daleko od Prahy už jaksi vysychají peněžní toky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*