V Mošnově vznikne centrum pro robotiku, nabídne řadu pracovních míst

Vizualizace haly ABB v Mošnovské zóně

Nové výrobní a vývojové centrum v Mošnovské zóně přinese přes sto kvalifikovaných míst. Zaměří se na hi-tech výrobu a vývoj robotických periferií, což jsou klíčové části robota, které jsou umístěny na konci jeho ramene, například pneumatická chapadla, vakuové přísavky nebo kamerové systémy.

V Ostrava Airport Multimodal Parku, který je součástí Strategické průmyslové zóně Ostrava – Mošnov, bude do poloviny roku postaveno společností ABB výrobní a vývojové centrum zaměřené na robotiku. Součástí nového výrobního a vývojového centra bude také Globální centrum pro opravy a repase robotů. Investice za 300 milionů korun podle vedení Ostravy přinese zpočátku 120 kvalifikovaných pracovních míst.

„Znalostní ekonomika musí být páteří sociálně-ekonomické transformace Ostravska v době odklonu od těžkého průmyslu a uhlí. K jejímu rozvoji máme skvělý potenciál díky dvousetleté průmyslové historii a technické i technologické vzdělanosti místních lidí. Věřím, že vývoj inovativních technologických řešení, kterým se společnost ABB věnuje, pomůže vytvářet příznivé prostředí pro udržení místních či přilákání nových talentů, o které v našich aktivitách tak usilujeme,” uvedl primátor Tomáš Macura.

Podle hejtmana Ivo Vondráka se potvrzuje, že moravskoslezský region je zajímavým místem pro významné investory. “Společnost ABB má u nás už inženýringové centrum a globální repasovací centrum robotů, od příštího roku zde přibude nová jednotka založená na digitalizaci a robotizaci výroby. Vzniknou tu nové pracovní příležitosti a náš kraj se opět posune o něco dál ve své transformaci,” doplnil Vondrák.

Umístění v Ostravě není náhoda

Vedení společnosti ABB potvrdilo, že umístění nového centru v České republice a Ostravě není náhoda. “Máme zde vybudovanou silnou základnu technicky a projektově orientovaných špičkových profesionálů a k tomu přispívá i dlouholetá úzká spolupráce se školami v čele s VŠB-TU Ostrava,” potvrdil generální ředitel ABB v České republice Vítězslav Lukáš podle kterého tato investice přináší sofistikovaný výrobní program s vysokou přidanou hodnotou pro zákazníky, kteří jsou z nejnáročnějších světových trhů.

O tom, že výrobní a vývojové centrum bude postaveno v mošnovské zóně, rozhodla poloha Ostrava Airport Multimodal Parku, který je na křižovatce leteckých, železničních a silničních tahů.

Zdroj a foto: město Ostrava

Související články

Přečtěte si  Mezi nejlepší města pro podnikání na Moravě patří krajská centra. Překvapila obě Meziříčí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*