V Olomouci rozkvetla další památka. Kašnu ozdobily květiny

Květinové ornamenty zdobí stále více budov a památek na olomouckém Horním náměstí. Teď se k nim přidala Arionova kašna.

Letošní speciální květinová výzdoba v centru Olomouce má další pokračování. Nové květinové aranžmá vyrostlo přímo z hladiny Arionovy kašny. Květiny už dříve ozdobily Sloup nejsvětější trojice zapsaný na seznamu UNESCO

O květinových ornamentech u olomouckého sloupu nejsvětější trojice jsme psali v tomto článku.

Centrum města rozkvétá do krásy

Hortenzie, různé druhy aster, nevěstin závoj, mečíky a další rostliny vytváří půvabnou květinovou sestavu, jejíž převládající modrá a bílá barva koresponduje se samotnou Arionovou kašnou. Květinová výzdoba umělecky ztvárněnou kašnu krásně doplňuje. Rozkvetlá kašna sklízela úspěch už v loňském roce.

“Letos je koncepce trochu jiná, ovšem neméně atraktivní, navíc se ještě bude měnit,“ vysvětluje náměstkyně olomouckého primátora Markéta Záleská. Dodala, že květiny jsou nejen prvoplánovou výzdobou města, ale současně i pozvánkou na letní etapu výstavy Flora Olomouc. „Obecně ale mají hlavně přinést lidem radost a přispět k pověsti Olomouce jako města květin,“ dodala.

Olomouc čeká ještě květinové překvapení

Květiny budou tuto část náměstí krášlit až do konce prázdnin. Kromě květin v Arionově kašně, kvetoucích pyramid u vchodů do městských paláců a květinové výzdoby základny Sloupu Nejsvětější Trojice se do centra města chystá ještě jeden velmi výrazný floristický prvek, který ovšem podle vedení města má být překvapením.

Zdroj a foto: město Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*