V Ostravě řádil vandal, “vylepšil” nábřeží Ostravice

Posprejované schodiště na pravém břehu Ostravice

Ostrava má za sebou řádění vandala na pravém břehu řeky Ostravice. Neznámý pachatel posprejoval zdejší mobiliář a dláždění. Nejednalo se přitom o zvláště zdařilé umění graffiti. Na klikyháky upozornil ostravský magistrát.

“Dosud neznámý vandal zde posprejoval stylový mobiliář, schody i dláždění. Jde o jakési klikyháky, jejichž smysl je nejspíš zřejmý pouze samotnému ničiteli a podobně postiženým jedincům z jeho sociální bubliny,” uvedl Marek Skřipský z oddělení komunikace ostravského magistrátu.

Vedení města se podle něj dlouhodobě snaží kultivovat veřejný prostor tak, aby byl vůči obyvatelům města co nejvíce přívětivý. “Dobrý dojem, snahu a práci mnoha lidí pak může zkazit jediný člověk, který si zkrátka neváží ničeho. S tím ovšem magistrát nic nezmůže. Jak se říká těžko hovořit s jistým druhem hospodářského zvířete o čokoládě, když se živí senem,” shrnul Skřipský.

Zároveň apeloval na obyvatele Ostravy, aby ke svému okolí nebyli lhostejní. A v případě, že jsou svědky podobného jednání, aby zavolali strážníky městské policie.

Zdroj a foto: město Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*