V pivovaru Poupě vznikl nový klub, otevřel koncertem vítězů Eurovize

Kalush Orchestra v novém brněnském klubu První Patro.

Brno získalo další místo pro kulturní vyžití. V pivovarském domě Poupě na Dominikánské otevírá klub První Patro pro osm set návštěvníků. Provoz zahájil koncertem ukrajinských vítězů Eurovize.

První Patro není klasická diskotéka, ale klub s bohatým kulturním programem. Vedení podniku chce lákat do centra moravské metropole na pestrou nabídku od koncertů, přes besedy až po studentské plesy. Do prostor nového brněnského klubu se vměstná až 800 návštěvníků.

Provoz odstartovalo První Patro v neděli koncertem ukrajinské skupiny Kalush Orchestra, která zvítězila v letošní Eurovizi. „Dostali jsme se do kontaktu s jejich kapelníkem. Ukázali jsme mu prostory a byl z nich nadšený. Říkali jsme si, že v této době by bylo skvělé, kdyby prvními vystupujícími byli oni,“ citoval server iDnes.cz Zdeňka Vlacha, který má spolu s Oldřichem Vojáčkem klub na starost.

Vítězové Eurovize v Prvním Patře (video: První Patro)

Miroslav Donutil, metalový Desmond i vlastní jedenáctka

Klub sice teprve rozjíždí provoz, dokázal už ale nalákat řadu hvězd. Hned druhým vystupujícím bude herec Miroslav Donutil se svým pořadem Na kus řeči. Nedlouho po něm ovládne První Patro slovenská metalová kapela Desmond. Na programu je také raper Marpo se svým uskupením Troublegang či písničkáři Voxel a Michal Horák.

Nový brněnský klub těží ze spolupráce s pivovarským domem Poupě, ve kterém sídlí. Vedení klubu také plánuje vlastní pivo, které by uvařil Dalešický pivovar. „Spolupracujeme s Dalešickým pivovarem a plánujeme, že by nám mohl v budoucnu vařit naši jedenáctku. Stali bychom se tak prvním brněnským klubem s úplně vlastním pivem,“ doplnil Zdeněk Vlach.

Autor: pjk, foto: První Patro

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*