V Prostějově startuje vánoční jarmark a v pátek se rozzáří strom. Během Prostějovské zimy bude uzavřeno náměstí TGM

V Prostějově ve středu ostartuje “Prostějovská zima 2022”, jejíž součástí je již tradičně jarmark, který startuje v pondělí 21. listopadu. V pátek 25. 11. pak proběhne slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Vánoční trhy budou probíhat až do 23. 12. 2022. Po celou dobu bude Masarykovonáměstí uzavřeno pro automobilovou dopravu.

Program Prostějovské zimy

“Čeká nás nabitý program, jak pro děti, tak i dospěláky. Děti se mohou těšit na různé minidílničky i představení či sledovat pohádky přímo v budově DUHY na ulici Školní, ve dvou dnech se projet vláčkem kolem hlavního prostějovského náměstí. Do Duhy dorazí Pavel Kožíšek, ale i Míša Růžičková, kterou děti přímo zbožňují. Dospěláci si užijí živé koncerty, přijede Honza Mlčoch s písněmi Karla Gotta, vystoupí kapela Sláva Band, ale natěšeni můžeme být i na flašinetáře, který bude chodit mezi stánky a navodí tu správnou vánoční atmosféru. Na kluzišti si lidé budou moci v prosinci nejen zabruslit, ale zahrát si oblíbený curling či florbal na ledě,“ říká první náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Trhy uzavřou náměstí pro automobily

Ve dnech 24. 11. – 25. 11. 2022 bude uzavřeno náměstí T. G. Masaryka z důvodu konání akce Prostějovské zimy. Akci pořádá Statutární město Prostějov, Odbor školství, kultury a sportu, oddělení Duha. 

I. Etapa – 24. – 25. 11. 2022 – uzavření prostoru před radnicí (mezi domy č. p. nám. T. G. M. 131/12 a nám. T. G. M. 123/17) 

II. Etapa – 25. 11. 2022 v čase od 16:00 do 24:00 hodin – uzavření nám. T. G. Masaryka na vjezdu z Pernštýnského náměstí 

Autor: red Zdroj a foto: Statutární město Prostějov

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*