V sobotu se uskuteční 7. kolo Moravského zemského poháru v lukostřelbě. Soutěžící se utkají ve Zlíně

Ilustrační obrázek

Lukostřelci mají svůj Moravský zemský pohár. Soutěž v 3D disciplíně organizuje lukostřelecký klub z Bystřice pod Hostýnem. Nejbližším kláním ročníku 2019 je 7. kolo v sobotu 28. září ve Zlíně Růmy. Letos čeká účastníky ještě 8. kolo a finále na hradě Helfštýn.

Moravský zemský pohár organizuje Lukostřelecký klub 3D Mrlínek z Bystřice pod Hostýnem. Myšlenka Moravského zemského poháru vznikla dle informací uvedených na internetových stránkách soutěže někdy v roce 2015 u tehdejšího předsedy LK Mrlínek pana Jaroslava Kondicze. Soutěž koordinuje právě tento klub a spolupořádají další spřátelené kluby kolem sedmnáctého poledníku a padesáté rovnoběžky, bez ohledu na státní příslušnost.

SONY DSC

Zvolená disciplína simuluje lov

Jedná se o soutěž s lehce historickým kontextem, která je však pojata moderně a dynamicky. Protože luk chápou organizátoři jako jeden z atavistických projevů člověka, je zvolena 3D disciplína, která nejvíc simuluje lov.

Přáním pořadatelů je, aby každé kolo spojovalo lukostřelce napříč generacemi, státy a národy. Pro finále závodů se snaží zvolit koordinátor závodů lokalitu se zajímavou historií, tak aby se měli závodníci vždy na co těšit. Letos se bude finále konat na hradě Helfštýn.

Zdroj: Moravský zemský pohár, foto: LK Mrlínek, pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*