V soutěži Oenoforum 2019 uspěla moravská vína

V soutěži uspěla moravská vína, ilustrační foto.
V soutěži uspěla moravská vína, ilustrační foto.

Ve vinařské soutěži Oenoforum po loňské dominanci zahraniční produkce zabodovala domácí moravská vína. Mezinárodní porota v Lednici na Břeclavsku udělila dvě ze čtyř hlavních cen značkám Zámecké vinařství Bzenec a Vinařství Volařík z Mikulova.

Titul šampiona mezi bílými víny získal Ryzlink rýnský EGO No. 81, pozdní sběr 2017 ze Zámeckého vinařství Bzenec. Mezi mladými víny ročníku 2018 porota ocenila Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2018 z Vinařství Volařík.

Nejlepším červeným vínem soutěže se stal Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů 2012 ze slovenského vinařství Víno Mrva & Stanko. Poslední titul šampiona za nejlepší cuvée připadl moldavskému vínu Negre 2017 z vinařství Fautor.

Po loňském roce, kdy čtyři hlavní ceny soutěže putovaly do zahraničí, v letošním roce moravská vína u porotců z 13 zemí světa doslova zářila. Kromě dvou ze čtyř hlavních cen – championů zůstane letos v České republice také deset z 15 doplňkových cen,” uvedl Martin Půček, ředitel soutěže a výkonný ředitel Svazu vinařů ČR.

Vinařství Volařík získalo i cenu za nejlepší kolekci soutěže. Zámecké vinařství Bzenec si připsalo ještě úspěch v kategorii suchých bílých odrůdových vín ročníku 2017 a starších za Rulandské bílé Collection 1508, VOC Bzenec 2017.

Oenoforum je pro vinaře příležitostí porovnat široké spektrum světových vín s moravskou a českou produkcí. V letošním 13. ročníku soutěžilo 523 vín z ČR, Slovenska, Německa, Itálie, Izraele, Moldávie, Portugalska, Nového Zélandu, Francie, Rakouska a Slovinska.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto:

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*