V Šumperku otevřeli první samoobslužnou galerii. Odemknete ji telefonem

Na mobilu vyťukáte telefonní číslo, které je na dveřích, v zámku to cvakne a můžete vstoupit. Takto funguje první samoobslužná galerie, která se ve čtvrtek 6. srpna otevřela v klasicistním altánu u klášterního kostela v Radniční ulici.

Automatický kód funguje pouze během návštěvní doby, která je od dubna do října 8.00 – 18.00. Když návštěvník vstoupí do místnosti, zapnou se světla a zároveň se spustí bezpečnostní kamerový systém, který je vybaven i kouřovým čidlem. Návštěvník si prohlédne výstavu a po jeho odchodu se altán znovu uzamkne. Vstup do galerie je zdarma, zájemci mohou poslat dárcovskou SMS.

Pavilon je kulturní památka, která je v majetku PMŠ a.s. Jde o drobnou, ale krásnou stavbu, která dlouhé roky nenašla adekvátní využití. Se svolením majitele objektu a Města Šumperka ve spojení s Eagle Gallery bude objekt zpřístupněn veřejnosti jako Galerie Pavilon – Kabinet fotografie a malého umění. Pro tyto účely byl objekt kompletně opraven a nově vybaven výstavním fundusem. Na programu galerie budou především autorské i tematické výstavy kvalitních fotografií.

“Hudební” fotografie Ivana Prokopa

O premiérovou výstavu se postaral fotograf Ivan Prokop, který osobně zahájil výstavu s názvem …byl jsem při tom. Jeho „hudební fotografie si budou moci zájemci prohlédnout do 27. září.

Autor: red Zdroj a foto: město Šumperk

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*