Ve Zlíně vznikly nové ulice, vedení města vybralo názvy

Nové ulice ve zlínské čtvrti Prštná

Vedení Zlína schválilo nové názvy ulic. Všechny se nacházejí v katastrálním území Prštné. Zastupitelé vybrali pojmenování Sýkory I–IV a Elektrická. Zároveň schválili prodloužení stávajících ulic.

Výstavbou čtyř ulic v místní části Prštné vznikla nová uzavřená lokalita s vjezdem z ulice Nad Humny. Ulice v této lokalitě se budou jmenovat Sýkory a ponesou dílčí označení I–IV. “Jedná se o neutrální pojmenování, které souvisí se zeměpisným označením místa a názvem vrcholu kopce Sýkory, na kterém se lokalita nachází,” uvedla mluvčí města Irena Orságová.

V nedaleké lokalitě Pod Rozvodnou se postupně rozšiřuje výstavba domů a budování komunikace. “V tomto případě jsou již pojmenování ulic částečně úředně schválená z roku 2013. Tady došlo k pojmenování jedné nové ulice a prodloužení stávajících ulic,” doplnila Orságová.

Ulice Za Úvozem bude prodloužena od nového vjezdu do lokality, až k ulici Pod Rozvodnou. Vznikající slepá ulice, která se bude napojovat z ulice Za Úvozem, ponese název Elektrická. Ulice V Polích bude prodloužena až za křižovatku. Dále již výstavba nemá pokračovat.

Zdroj a foto: město Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*